Rekordy Tarasa

Mecz z Lechem Poznań okazał się być wyjątkowy dla Tarasa Romanczuka z kilku powodów. 200. mecz w Ekstraklasie, kolejna bramka i bezcenne zwycięstwo, a to nie są wszystkie ciekawostki statystyczne!

Jak już pisaliśmy przed meczem Taras w sobotę rozegrał 200. mecz w Ekstraklasie. Co warto podkreślić, wszystkie te spotkania zaliczył w barwach Jagiellonii. Tym samym stał się dopiero drugim Jagiellończykiem, który rozegrał przynajmniej 200 meczów w piłkarskiej elicie z „Jotką” na piersi. Obecnie nasz kapitan goni już tylko samotnego lidera – Rafała Grzyba. Warto dodać, że rekord „Grzybka” w tym sezonie pozostanie niezagrożony, ponieważ obecny drugi szkoleniowiec Jagi reprezentował jej barwy w Ekstraklasie w 242 potyczkach.

Taras sobotni jubileusz uczcił w możliwie najlepszy sposób, strzelając gola już w 2. minucie spotkania. To trafienie było jednocześnie 400. bramką zdobytą przez Jagę w domowym meczu na boiskach Ekstraklasy.

Jednocześnie gol z 2. minuty wywindował Tarasa już samodzielnie na 4. miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów Jagiellonii w Ekstraklasie. Nasz kapitan z 22 trafieniami wyprzedził Arvydasa Novikovasa i Mateusza Piątkowskiego. W tej chwili Taras traci po dwa trafienia do Jesusa Imaza i Przemysława Frankowskiego (po 24). Liderem w tej klasyfikacji od wielu lat pozostaje Tomasz Frankowski (53).

Najwięcej meczów dla Jagiellonii w Ekstraklasie
242 – Rafał Grzyb
200 – Taras Romanczuk
146 – Alexis Norambuena
140 – Przemysław Frankowski
129 – Tomasz Frankowski
127 – Ivan Runje
113 – Jarosław Bartnowski, Karol Świderski
110 – Martin Pospisil
101 – Janusz Szugzda, Andrzej Ambrożej

Najwięcej goli dla Jagiellonii w Ekstraklasie
53 – Tomasz Frankowski
24 – Przemysław Frankowski, Jesus Imaz
22 – Taras Romanczuk
21 – Arvydas Novikovas, Mateusz Piątkowski
20 – Karol Świderski, Jacek Bayer, Dani Quintana, Konstantin Vassiljev

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00