AktualnościCLJ U-15: Nadrobią zaległości ze Zniczem

CLJ U-15: Nadrobią zaległości ze Zniczem

Przed zawodnikami Jagiellonii Białystok z rocznika 2006 zaległy mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15. W środę o godz. 15:00 podopieczni Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Zdecydowanym faworytem zaległego starcia będą Jagiellończycy, którzy w bieżącym sezonie tylko dwa razy stracili punkty i są w gronie trzech najlepszych drużyn CLJ U-15. Żółto-Czerwoni w dziewięciu meczach zgromadzili 21 punktów, prezentując przy tym miłą dla oka grę. W dziewięciu meczach Żółto-Czerwoni strzelili 20 goli, ale to nie ofensywa jest jak dotąd najsilniejszą bronią białostockiej ekipy, a skuteczna gra w obronie. Tylko siedem straconych bramek sytuuje pod tym względem naszą ekipę na pozycji lidera. O jednego gola więcej straciła druga w stawce Escola i prowadząca w rozgrywkach Legia.

Trwają rewanże, warto zatem przypomnieć, jak było w pierwszym jesiennym starciu ze Zniczem. Emocji nie brakowało, bo Jagiellończycy wygrali sierpniową potyczkę przy Elewatorskiej 3:2. Decydującego gola strzelił w doliczonym czasie gry Olaf Pawelczyk po fenomenalnej akcji całego zespołu. Wcześniej jednak Żółto-Czerwoni roztrwonili dwubramkową przewagę, pozwalając przeciwnikowi na zaskakująco wiele. Rzadko jednak zdarza się, by białostoczanie tracili w meczu dwa gole, więc w środę Żółto-Czerwoni nie powinni pozwolić rywalowi na zbyt wiele.

Tym bardziej, że ostatni ligowy mecz Jagiellonii 2006 to bardzo dobra gra i zasłużona wygrana na swoim boisku z UKS SMS Łódź 3:0. Dwa ostatnie spotkania to eprzekonujące zwycięstwa na swoim terenie, ale należy przypomnieć, że poprzedni mecz wyjazdowy (z Escolą Varsovią) zakończył się porażką 0:2. Wierzymy, że nasz zespół wróci na zwycięską ścieżkę, tym bardziej, że talentów i możliwości w ekipie dowodzonej przez trenerów Papiernika i Wasiluka nie brakuje.

Początek wyjazdowej rywalizacji ze Zniczem Pruszków w środę o godz. 15:00. Trzymamy kciuki za udany występ Jagiellończyków.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00