AktualnościZając: Musimy skupić się na organizacji

Zając: Musimy skupić się na organizacji

– Wielu zawodników decyduje o sile Śląska. Musimy skupić się na organizacji, wiedzieć jak się zachowywać, gdy mamy piłkę i wtedy, gdy jej nie posiadamy – mówił trener Bogdan Zając na konferencji przed sobotnim meczem ligowym na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Na co Jagę stać w tym sezonie? – Przed nami kolejny mecz i nie zastanawiamy się nad tym, co będzie za dwa lub trzy tygodnie. Dla nas najważniejsze jest to, co wydarzy się w najbliższej kolejce. Staramy się na tym skupić, zbieramy konkretne informacje na temat przeciwnika, analiza wciąż trwa. Przed meczem z Lechem mówiliśmy, że czeka nas starcie z najmocniejszym rywalem w tej lidze. Tamten mecz pokazał, że poprzez odpowiednie organizowanie się możemy zneutralizować mocne strony rywala. Byliśmy skuteczni, potrafiliśmy dobrą organizacją wybronić się w trudnych momentach. Nasz zespół pokazał, że zrobił krok do przodu i liczę, że w kolejnych spotkaniach to potwierdzi – komentował trener Zając.

Jak szkoleniowiec charakteryzował naszego najbliższego rywala? – Wiemy, że zespół Śląska na swoim boisku rzadko oddaje punkty. Mają w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników, w tym Waldek Sobota, który ma dobre uderzenie, znamy go z ligowych występów, grał też w klubach zagranicznych. Na pewno jest wzmocnieniem tego zespołu. Wielu zawodników decyduje o sile Śląska. Musimy skupić się na organizacji, wiedzieć jak się zachowywać, gdy mamy piłkę i wtedy, gdy jej nie posiadamy. Trzeba być na to przygotowanym.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna naszych zawodników przed meczem ze Śląskiem? – Na pewno przykra informacja jest taka, że nie skorzystamy z Pavelsa Steinborsa, kontuzja wykluczy go na jakiś czas. Każdy tydzień będzie pokazywał, jak szybko wraca do zdrowia. Wcześniej wypadł nam też Andrej Kadlec. Jeżeli chodzi o Jakova Puljicia, to jeszcze wszystko jest możliwe, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja – zakończył trener Jagiellonii.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00