AktualnościCLJ U-15: Ponownie z Polonią

CLJ U-15: Ponownie z Polonią

Przed występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zawodnikami Jagiellonii Białystok SSA (2006) 11. kolejka sezonu 2020/2021. Zmierzą się w niej, na wyjeździe, z MKS Polonią Warszawa.

Jak do tej pory drużyna „Dumy Podlasia” z rocznika 2006 prezentuje się w rozgrywkach CLJ U-15 z dobrej strony. Podopieczni trenerów Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka wygrali siedem z dziesięciu dotychczas rozegranych spotkań ligowych. Pierwszą porażkę zanotowali w 5. kolejce, kiedy lepsza od nich okazała się, w trakcie wyjazdowego starcia, Legia Warszawa. Drugi raz okazali się słabsi od rywali w 7. serii gier, kiedy przegrali, również na wyjeździe, z Escolą Varsovia Warszawa 0:2. Trzecia przegrana to ostatni, zaległy mecz ze Zniczem Pruszków 0:4, także na obcym terenie.

Pomijając poprzedni mecz, młodzi białostoccy zawodnicy  wcześniej grali co najmniej przyzwoicie, a o wyjazdowych porażkach z Legią i Escolą zaważyły drobne błędy i brak skuteczności. Jedynie w ostatnim meczu Jaga była wyraźnie słabsza od przeciwnika. Pozostałe spotkania Żółto-Czerwoni wygrali, pokonując zazwyczaj rywali na swoim terenie. Warto nadmienić, że Jagiellończycy do nadchodzącego niedzielnego meczu przystąpią po wspomnianej porażce 0:4 ze Zniczem i z pewnością będą chcieli się zrehabilitować. Żółto-Czerwoni wszystkie trzy porażki ligowe ponieśli na wyjeździe, więc przede wszystkim trzeba zadbać o poprawę gry w delegacjach. Najbliższa okazja w niedzielę.

Słówko o najbliższym rywalu białostoczan, czyli ekipie MKS-u Polonii Warszawa. Warszawianie zajmują w tym momencie 4. miejsce w klasyfikacji. Na swoim koncie zgromadzili 15 punktów dzięki czterem wygranym i trzem remisom. Do tego bilansu należy dołożyć jeszcze trzy porażki i mamy pełny obraz naszych najbliższych przeciwników. Zespół ze stolicy województwa mazowieckiego przegrywał m.in. z rywalami zza miedzy, czyli Escolą Varsovia Warszawa (0:3). „Czarne Koszule” potrafiły natomiast nawiązać równorzędną walkę z faworyzowaną Legią, z którą ostatecznie udało im się zremisować 4:4. W pokonanym polu piłkarze Polonii pozostawili m.in. Widzew Łódź czy ZKS Olimpię Elbląg. Poprzednie starcie pomiędzy Jagiellonią i Polonią Warszawa w ramach CLJ U-15 to mecz 4. kolejki zmagań z 5 września, kiedy Jaga wygrała 3:0 po golach Stypułkowskiego, Rusiłowicza i Andruszkiewicza.

Mecz MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok SSA (2006), rozgrywany w ramach 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 października. Początek o godz. 12:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00