AktualnościCLJ U-17: Po zwycięstwo z Ursusem

CLJ U-17: Po zwycięstwo z Ursusem

Przed zawodnikami AP Jagiellonii Białystok 2004 sobotnie starcie 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, w którym o godz. 18:00 zmierzą się, na własnym obiekcie, z Ursusem Warszawa. Nasza drużyna ma mieszane wspomnienia z pierwszego meczu z tym rywalem.

5 września podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki zremisowali na wyjeździe z tym przeciwnikiem podczas spotkania ligowego, rozgrywanego w 4. kolejce, 3:3. Bramki dla naszej drużyny zdobywali wówczas Damian Wojdakowski i Oscar Mabiala, który uczynił to dwukrotnie. Niestety, tak wysoka skuteczność nie wystarczyła wtedy do odniesienia wygranej. Oba zespoły podzieliły się punktami, a na jagiellońskie gole odpowiedzieli Mieszko Maciejewski (dwukrotnie) oraz Jakub Szymczyk.

Żółto-Czerwoni znajdują się na czwartym miejscu w tabeli z 16 punktami i bilansem pięciu wygranych, remisu oraz czterech porażek. Goście to z kolei nasi bezpośredni sąsiedzi w klasyfikacji generalnej. Warszawianie plasują się o jedną pozycję niżej od „Dumy Podlasia”, na piątym miejscu z gorszym o trzy „oczka” dorobkiem punktowym.

Tak po pierwszym naszym meczu, zremisowanym 3:3, wypowiadał się opiekun Jagiellończyków, Tomasz Bernatowicz. – Ten mecz był bardzo podobny do spotkania 1. kolejki, w którym mierzyliśmy się z Legią Warszawa (porażka 4:5 – przyp. red.). Już na samym początku, przez błąd indywidualny, straciliśmy bramkę. Nic się nie stało, to był początek meczu. Dobrze zareagowaliśmy, wzięliśmy się do odrabiania strat i do przerwy zanotowaliśmy aż trzy trafienia. Gdy wydawało się, że wszystko jest pod naszą kontrolą, mieliśmy sporą przewagę, kreowaliśmy kolejne sytuacje, zdarzyło się coś zupełnie innego od tego, co sobie zakładaliśmy – podsumowywał trener Bernatowicz.

Zobaczymy jak pójdzie naszym zawodnikom tym razem. Oba zespoły przystąpią do tego starcia w nieco innych nastrojach. Jagiellonia swój ostatni mecz ligowy wygrała. „Żółto-Czerwoni” przed tygodniem okazali się lepsi od Znicza Pruszków, wygrywając 2:0. Ursus również nie przegrał, ale i nie wygrał. Warszawianie w poprzedniej serii gier wobec bezbramkowego remisu podzielili się punktami z rywalem zza miedzy, Escolą Varsovia Warszawa.

Sobotni mecz juniorów młodszych zaplanowano na godzinę 18:00. Trzymamy kciuki za nasz zespół. Informujemy, że w związku z objęciem całego kraju obszarem czerwonej strefy w kontekście zagrożenia epidemicznego, spotkania rozgrywane w ośrodku treningowym przy ul. Elewatorskiej będą odbywały się bez udziału publiczności do odwołania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00