AktualnościWęglarz: Nie zagraliśmy wybitnie

Węglarz: Nie zagraliśmy wybitnie

– Dzisiaj zadowoleni bylibyśmy nawet z remisu. Nie zagraliśmy wybitnie – mówił po sobotniej, wyjazdowej porażce 0:1 ze Śląskiem Wrocław nasz bramkarz, Damian Węglarz.

– Dużo prostych strat, błędnych decyzji. Jest nad czym pracować, nie chcemy powtórzyć takiego występu w Szczecinie. Będziemy chcieli zagrać dużo lepiej, tak jak było w poprzednich spotkaniach wyjazdowych. Co do mojego występu, to oczywiście jestem zadowolony, że trener obdarzył mnie zaufaniem. Czułem się przygotowany, cały czas solidnie pracowałem. Myślę, że dużo mi dały występy w rezerwach. Niektórzy zawodnicy mecze w drugim zespole traktują jako karę, ale ja na każdy mecz szedłem po to, żeby być gotowym. Gotowy do występu w pierwszej drużynie, w razie wystąpienia takiej sytuacji jak dzisiaj. Cieszę się z otrzymanych dzisiaj minut – powiedział nasz golkiper.

Pomimo porażki zawodnik Jagi był jedną z najjaśniejszych naszych postaci na boisko podczas sobotniego starcia. Damian zanotował kilka fenomenalnych interwencji. Przepuścił wprawdzie gola, ale nikt nie może mieć o to do niego pretensji. – Po poprzednim sezonie zrobiłem sobie swoisty rachunek sumienia. Spadła na mnie jakaś krytyka, ale sam wobec siebie również jestem krytyczny. Wiedziałem ile dał mi tamten sezon, ale wiedziałem też, gdzie są mankamenty. Zmieniłem troszkę podejście do gry. Może wtedy za bardzo chciałem udowadniać wszystkim na przekór, że to co o mnie mówią nie jest prawdą. Zmienił się również sztab pierwszej drużyny, który nas, zawodników, nieco inaczej doglądał. Nieco inaczej trenowaliśmy, analizowaliśmy detale. Jestem zadowolony z tego jak wyglądam, ale jednocześnie nie popadam w hurraoptymizm. Dalej będę z pokorą robił swoje, bo wiem, że mam potencjał na jeszcze lepsze granie, niż obecnie – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00