AktualnościUwaga, talent, czyli w prasie o Jadze

Uwaga, talent, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowej prasie warto zwrócić uwagę na artykuł o Pawle Olszewskim, który może podążyć śladami jagiellońskiej młodzieży.

Kurier Poranny
Czy Olszewski pójdzie śladami Świderskiego i Klimali? – Jego pozyskanie uważam za nasz duży sukces. Paweł był w tym czasie podstawowym reprezentantem Polski do lat 16 trenera Bartka Zalewskiego i obserwowaliśmy przez dłuższy okres rozwój tego zawodnika. Jego pozyskaniem bardzo zainteresowany był Lech Poznań i praktycznie pozostało tylko parafować umowę. Ale zdołaliśmy przekonać Pawła i jego rodziców, żeby trafił do nas – wspomina dyrektor Akademii Jagiellonii Białystok Sławomir Kopczewski. Umiejętności młodego defensora zrobiły też duże wrażenie na legendarnym wychowawcy wielu znanych Jagiellończyków – Ryszardzie Karalusie. (…) Młody defensor bardzo dobrze zaprezentował się w w wygranym 2:1 wyjazdowym meczu z Legią Warszawa, z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:2) zaliczył asystę. Bardzo liczył na udany występ w rodzinnym mieście. Mógł błysnąć w starciu ze Śląskiem, po po jego dokładnym dograniu głową przed szansę stanął Jesus Imaz, ale strzał Hiszpana znakomicie obronił wrocławski bramkarz Matus Putnocky.

Jagiellończycy z powołaniami. – Bogdan Tiru, Fedor Cernych i Bodvar Bodvarsson dostali powołania do kadr narodowych. (…) Rumun Bogdan Tiru otrzymał zaproszenie do szerokiej kadry na mecz towarzyski z Białorusią (11.11) i w Lidze Narodów z Norwegią (15.11) i Irlandią Północną (18.11).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00