AktualnościLopez: Chcę pomagać zespołowi

Lopez: Chcę pomagać zespołowi

– Pogoń to przeciwnik, który chce grać z wykorzystaniem bramkarza i rozpoczynając od niego akcję. Musimy spróbować wykorzystać ewentualne błędy, które mogą się przytrafić naszemu rywalowi. Możemy z tego uzyskać przewagę – powiedział przed piątkowym, wyjazdowym meczem z Pogonią Szczecin (30.10 o godz. 18:00) nasz pomocnik, Fernan Lopez.

Hiszpan znalazł się w naszym Klubie poniekąd dzięki otrzymanej rekomendacji ze strony swojego znajomego i rodaka, a w przeszłości piłkarza Jagi, Daniego Quintany. Jak Dani opisywał Fernanowi naszą ligę oraz Klub? – Dani wiele opowiadał mi na temat Ekstraklasy. To co do tej pory zobaczyłem, pokrywa się z tym, co mówił mi Dani. Gra jest bardzo fizyczna, piłkarze są postawni, jest duża intensywność meczów. Z drugiej strony, jest mnóstwo miejsca na boisku. Uważam, że jest to liga, w której mogę grać dobrze i notować dobre występy. Zaczynam z ławki, to normalne. W końcu nie grałem w piłkę przez sześć miesięcy. Jest to dobra liga, podoba mi się.

– Z pewnością mamy w zespole na mojej pozycji wielu bardzo dobrych zawodników. Jestem tu jednak po to, żeby pomóc zespołowi i grać tam, gdzie trener uzna za konieczne. Chcę pomagać. Jako „ósemka”, „dziesiątka”, może „jedenastka”, nie wiem. Chcę po prostu grać, pomagać zespołowi i dawać z siebie wszystko – mówił 25-latek.

Ofensywnie usposobiony zawodnik został również zapytany o przyczyny tego, że w ostatnich meczach zdecydowanie lepiej grało się Jagiellonii w meczach z drużynami nastawionymi na grę i posiadanie piłki, natomiast męczyła się w starciach z rywalami grającymi z kontrataku. – Nie znam powodu, ale z pewnością kiedy zespół przegrywa trudno jest mu stworzyć sytuacje bramkowe. Uważam, że nie dzieje się tak tylko z tego względu, jest wiele innych powodów takiego stanu rzeczy. Moim zdaniem podczas ostatniego spotkania najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Jest tak, jak mówiłem. Nie wydaje mi się, żeby powodem była chęć lub jej brak do gry ze strony rywali. Musimy się poprawić i stwarzać więcej okazji – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00