AktualnościCLJ U-18: Przerwać złą passę w Krakowie

CLJ U-18: Przerwać złą passę w Krakowie

W najbliższą sobotę (31/10) o godz. 12.30 juniorzy starsi Jagiellonii Białystok po dwóch porażkach z rzędu na swoim boisku zmierzą się w delegacji z Cracovią. Miejmy nadzieję, że 12. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18 będzie udana dla Żółto-Czerwonych.

Białostocki zespół miał wiele do poprawy po ostatniej ligowej potyczce przy Elewatorskiej z Lechią Gdańsk (4:5). O ile trudno mieć zarzuty do postawy w ataku Jagiellończyków, tak już do organizacji w grze defensywnej – jak najbardziej. Aż pięć straconych goli nie wystawia najlepszego świadectwa całemu zespołowi, co wyraźnie podkreślił trener Krzysztof Zalewski po ostatnim meczu.

Żółto-Czerwoni przez cały tydzień solidnie pracowali przede wszystkim nad poprawą gry defensywnej, bo ona w tej chwili wydaje się kluczem do poprawy rezultatów zespołu. Trzeba jednak podkreślić, że najbliższy rywal – Cracovia, nie jest zbyt gościnna na swoim boisku. „Pasy” w dotychczasowych meczach w domu punktują regularnie i jeszcze ani razu nie zaznali goryczy porażki. Z sześciu meczów u siebie krakowianie cztery wygrali i dwa razy zremisowali. Ten bilans tylko podkreśla, jak trudne zadanie czeka Żółto-Czerwonych w sobotę.

W tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-18 Cracovia zajmuje szóste miejsce, z dorobkiem 18 punktów i o siedem „oczek” wyprzedza 13. w stawce Jagiellonię. Białostoczanie mają jednak jeszcze jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Wierzymy, że nasz zespół odpędzi demony, jak najszybciej ustabilizuje grę w obronie i przypomni sobie mecze, w których radził sobie bardzo dobrze. A o tym, że Jagę stać na wiele, już kilka razy się przekonaliśmy. Przełamanie w jaskini lwa – to byłoby coś.

Początek sobotniej, wyjazdowej potyczki z Cracovią zaplanowano na godzinę 12:30. Trzymamy kciuki za Jagiellończyków.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00