AktualnościIII liga: Błonianka na początek maratonu

III liga: Błonianka na początek maratonu

Po wymuszonej przerwie w sobotę (31.10) o godz. 13:00 rezerwy Jagiellonii Białystok powalczą o punkty w wyjazdowym starciu trzeciej ligi, a rywalem podopiecznych Wojciecha Kobeszki, Jana Pawłowskiego i Macieja Patyka będzie Błonianka Błonie.

Jak podziałała na Żółto-Czerwonych blisko trzytygodniowa przerwa od ligowych gier? Jagiellończycy ostatni mecz o stawkę rozegrali 10 października. Wówczas rozgromili na Stadionie Miejskim w Białymstoku drużynę Lechii Tomaszów Mazowiecki 6:0. Potem z różnych względów spotkania Jagiellończyków były przekładane.

– Przygotowujemy się normalnym trybem do sobotniej rywalizacji z Błonianką. Dysponujemy większością zawodników z obecnej kadry rezerw, a możliwe są także posiłki z pierwszego zespołu. To wszystko sprawi, że kadra na najbliższy mecz powinna być wystarczająca do tego, aby podjąć rękawicę – mówi trener Kobeszko.

Przed ekipą Żółto-Czerwonych w najbliższym czasie nie tylko sobotni mecz z Błonianką, ale także trzy zaległe spotkania ligowe. Jagiellończyków w listopadzie czeka prawdziwy maraton (siedem gier), a plan na najbliższe tygodnie wygląda następująco:

31.10 – Błonianka Błonie (wyjazd)
04.11 – GKS Wikielec (wyjazd)
07.11 – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (dom)
11.11 – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (wyjazd)
14.11 – Concordia Elbląg (dom)
21.11 – Legionovia Legionowo (wyjazd)
25.11 – Pelikan Łowicz (dom)
28.11 – Ursus Warszawa (dom)
05.12 – Ruch Wysokie Mazowieckie (dom)

Początek maratonu w najbliższą sobotę, a na drodze Żółto-Czerwonych stanie Błonianka Błonie. Czego możemy spodziewać się po najbliższym rywalu?

– Jest to jeden z najlepiej prezentujących się zespołów w trzeciej lidze pod względem operowania piłką i organizacji gry. To ciekawa drużyna, usposobiona ofensywnie. Są trudnym przeciwnikiem, zwłaszcza na swoim boisku. My jednak też mamy swoje atuty, które postaramy się wykorzystać. Przeanalizowaliśmy spotkania Błonianki, więc wiemy, czego możemy się spodziewać. Zapowiada się ciekawy, ale też niełatwy mecz, bo rywal jest bardzo wymagający – prognozuje szkoleniowiec Jagi.

Dotychczasowy bilans Błonianki Błonie w 12 meczach bieżącego sezonu trzeciej ligi to pięć zwycięstw, dwa remisy, pięć porażek i 11. pozycja w tabeli. Drużyna z województwa mazowieckiego strzeliła w nich 26 goli, tracąc 19. Dorobek świadczy o tym, że to zespół grający bezkompromisowo i w żadnym meczu nie kalkuluje.

Żółto-Czerwoni zaś obecnie plasują się na 14. miejscu w stawce, ale pamiętajmy, że mają aż o trzy mecze rozegrane mniej od większości pozostałych trzecioligowych rywali. Sobotnią, wyjazdową potyczkę Jagiellonii II Białystok z Błonianką Błonie zaplanowano na godzinę 13:00. Trzymamy kciuki za Jagę.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00