AktualnościLWT: Zmienne szczęście trampkarzy

LWT: Zmienne szczęście trampkarzy

Ze zmiennym szczęściem grali w miniony weekend zawodnicy naszej Akademii z roczników 2007 i 2008, występujący odpowiednio w I Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy C1 i I Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy C2. Pierwsi musieli przełknąć gorycz porażki, natomiast drudzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Jako pierwszych na tapet bierzemy graczy z rocznika 2007. Nasi trampkarze w miniony piątek (30.10) rozegrali wyjazdowy, zaległy mecz 9. kolejki zmagań, w którym zmierzyli się z MOSP-em Białystok. Z pewnością nie będą dobrze wspominać tego spotkania, bowiem przegrali 1:6. Od początku starcie było pod kontrolą gospodarzy, którzy już w 7. minucie, za sprawą trafienia Łukasza Wiszowatego, objęli prowadzenie. W 27. minucie padł drugi gol dla MOSP-u, którego autorem był Stanisław Sobecki. Po chwili Jagiellończycy złapali kontakt, za sprawą trafienia Jakuba Bołtucia. Rezultat 2:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron na dobre rozwiązał się worek z bramkami, ale niestety tylko po stronie gospodarzy. W drugiej połowie MOSP dołożył cztery gole (Wiszowaty, dwa razy Sobecki, Konopka) i wygrał to starcie 6:1. Dla młodych Jagiellończyków była to piąta porażka w sezonie. Obecnie chłopcy z rocznika 2007 zajmują w tabeli swojej ligi czwarte miejsce, na koncie mają 21 punktów.

Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenerów Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny rozegrają w najbliższą sobotę, 7 listopada. Zmierzą się wtedy, w roli gości, z drużyną AP Talent Białystok. Początek tego spotkania o godzinie 19:00.

I Liga Wojewódzka Trampkarzy C1, zaległ mecz 9. kolejki

MOSP Białystok – AP Jagiellonia Białystok (2007) 6:1 (2:1), 30.10.2020 r.

Bramka dla Jagiellonii: Bołtuć 28′.

AP Jagiellonia: Kożuchowski – Czajkowski, Dyśko, Lange, Biernat, Tupalski, Bołtuć, Jaroszuk, Siemieńczuk, Sokołowski, Pietuszewski.

Grali także: Wyszkowski, Hołownia, Rzepniewski, Skłodowski.

Przejdźmy teraz do drugiej z wymienionych na wstępie drużyn, czyli AP Jagiellonii 2008. Zawodnicy z tego rocznika po swoim sobotnim występie mają z pewnością o wiele więcej powodów do zadowolenia od swoich starszy kolegów. Udało im się bowiem wygrać rozgrywany w sobotnie (31.10) południe mecz wyjazdowy z MOSiR-em Grajewo w rozmiarze 3:1. Gole dla Jagi zdobywali w tym starciu Oliwier Kułakowski (15′), Jakub Łaszczewski (31′) i Patryk Grzybowski (50′). Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Krzysztofa Guzowskiego (69′), które nie zmieniło ostatecznego rozstrzygnięcia meczu. Ta wygrana była dla białostoczan czwartą w dobiegającej końca rundzie jesiennej. Obecnie nasi chłopcy, z 12 punktami na koncie, zajmują 5. miejsce w tabeli.

Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenerów Tomasza Walukiewicza i Krzysztofa Janowicza rozegrają w najbliższą sobotę, 7 listopada, o godzinie 20:00. Będzie to zaległe, domowe spotkanie 4. serii gier z zespołem MŁKS-u Łomża, którym zawodnicy z rocznika 2008 zakończą jesienną rundę zmagań.

I Liga Wojewódzka Trampkarzy C2, zaległy mecz 5. kolejki

MOSiR Grajewo – AP Jagiellonia Białystok (2008) 1:3 (1:2), 31.10.2020 r.

Bramki: Kułakowski 15′; Łaszczewski 31′; Grzybowski 50′.

AP Jagiellonia: Sidz – Pasiecznik, Łaszczewski, Kułakowski, Jabłoński, Gałaszewski, Chilmon, Bobowski, Artemiuk, Grzybowski, Rzepniewski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00