AktualnościCLJ U-18: Zaległy mecz z łodzianami

CLJ U-18: Zaległy mecz z łodzianami

W najbliższą środę (04.11) o godz. 12.00 juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zmierzą się, w delegacji, z zespołem UKS SMS Łódź. Będzie to zaległe spotkanie 10. kolejki, które pierwotnie miało zostać rozegrane 17 października.

Za podopiecznymi trenerów Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstki niezbyt udany okres. „Żółto-Czerwoni” w ostatnim czasie zanotowali zauważalny regres formy. Słabsza dyspozycja poskutkowała trzema porażkami z rzędu. Zaczęło się od domowego starcia z Pogonią Szczecin w ramach 9. kolejki, rozegranego 11 października. Tamto spotkanie białostoczanie przegrali 0:1 po bramce Samborskiego.

Następnie przyszedł szalony, rozegrany na boisku Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii, mecz z Lechią Gdańsk. Warto nadmienić, że do tego spotkania podlasianie przystępowali po tygodniowym rozbracie z graniem, spowodowanym przełożeniem meczu z UKS-em. W białostocko-gdańskim pojedynku minimalnie lepsi, o jedną bramkę, okazali się goście, którzy wygrali w rozmiarze 5:4. Nie pomogło gospodarzom trzykrotne obejmowanie prowadzenia, nie pomogły również bramki Żarejki (dwie), Zyśka i Włodarczyka. Skończyło się na wygranej lechistów, ze względu na którą gospodarze musieli obejść się smakiem.

Niestety, przed kilkoma dniami przyszła kolejna przegrana. Tym razem mówimy o wyjazdowym meczu z Cracovią, rozgrywanym w minioną sobotę (31.10) w ramach 12. kolejki. Skończyło się na 1:0 dla „Pasów” po bramce Krystiana Boćka z rzutu karnego, chociaż wcale nie musiało to tak wyglądać. Jak w rozmowie pomeczowej zaznaczał trener Zalewski juniorzy Jagi z przebiegu tego spotkania z pewnością nie zasłużyli na porażkę. Mieli swoje sytuacje, ale zawiodła skuteczność. Liczymy zatem na to, że w środę celowniki będą nastawione znacznie lepiej

Jeżeli chodzi o bieżącą sytuację w tabeli, to na tę chwilę w klasyfikacji generalnej wyżej plasują się łodzianie. Drużyna ze stolicy województwa łódzkiego znajduje się na 8. pozycji, na koncie mając 13 punktów zdobytych dzięki czterem wygranym i remisowi. Niemniej sytuacja obu drużyn jest bardzo podobna. Gracze UKS-u również mają za sobą serię trzech porażek z rzędu. W ostatnich tygodniach musieli uznać wyższość Cracovii (1:3), Gwarka Zabrze (1:2) i ostatnio Śląska Wrocław (2:4). Warto nadmienić, że Jagiellonia jest 14. z 11 punktami na koncie i o ile różnica w pozycjach wygląda na sporą (oba zespoły dzieli sześć miejsc), o tyle różnica w punktach to dystans jednego zwycięstwa (dwa „oczka” straty Jagi).

Na korzyść gospodarzy środowego starcia działa natomiast fakt, iż na odpoczynek mieli więcej czasu od konkurentów. Ostatni mecz ligowy krakowianie rozegrali w środę 28 października (wspomniane 2:4 ze Śląskiem), czyli na regeneracje mieli równo tydzień. Jagiellończycy z kolei grali w ostatnią sobotę (31 października) mierzyli się z Cracovią, co daje raptem trzy pełne dni na zebranie sił. Tak czy inaczej, zapowiada się ciekawy mecz. Obie drużyny będą chciały wyjść z dołka i pokazać wszystkim, że ostatnie wyniki to jedynie zadyszka.

Początek środowego, wyjazdowego starcia pomiędzy Jagą i UKS-em o godz. 12:00. Trzymamy kciuki za dobry występ chłopaków!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00