AktualnościIII Liga: Rezerwy odrabiają zaległości

III Liga: Rezerwy odrabiają zaległości

W środę (04.11) rezerwy Jagiellonii Białystok udadzą się na kolejny ligowy wyjazd. Tym razem podopieczni Wojciecha Kobeszki zmierzą się w zaległym starciu 11. kolejki z sąsiadującym w tabeli GKS-em Wikielec.

Po sobotniej porażce w delegacji z Błonianką Błonie 2:3 w zespole Żółto-Czerwonych panują bojowe nastroje i chęć odrobienia straconych punktów.

– Przed nami bardzo trudny mecz, bo GKS jest szczególnie groźny na swoim boisku. Jesteśmy jednak pełni nadziei i optymistycznie nastawieni do tego spotkania, zwłaszcza że mamy duży niedosyt po ostatnim przegranym meczu w Błoniach, gdzie punkty uciekły, a nie musiały. Najważniejsze jednak są czyny, a nie słowa, dlatego wierzę, że zespół przede wszystkim pokaże charakter na boisku i pomysł na grę. Chcemy wygrać w Wikielcu – zapowiada trener Kobeszko.

GKS Wikielec, podobnie jak Jagiellończycy, w bieżącym sezonie trzeciej ligi grają ze zmiennym szczęściem. Drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego dobre mecze przeplata słabszymi, ale zauważalna tendencją jest dobra gra tego zespołu na swoim stadionie. Warto zwrócić uwagę, że z pięciu spotkań na swoim terenie GKS wygrał aż trzy, a pozostałe dwa kończyły się remisami. To właśnie w głównej mierze dzięki dobrej postawie w domu drużyna z Wikielca nie okupuje dolnych rejonów tabeli, tylko należy do grona zespołów, które mogą śmiało myśleć o pozostaniu w trzeciej lidze na kolejny sezon.

Jak wygląda sytuacja kadrowa w zespole jagiellońskich rezerw? – Na pewno nie jest to łatwy moment, bo będziemy zdani wyłącznie na siebie. Drużyna juniorów starszych w środę także gra zaległy mecz, a pierwszy zespół przygotowuje się do sobotniego starcia w Krakowie. Mamy niewielkie problemy kadrowe, pojedziemy w nieco okrojonym składzie, ale postaramy się mimo wszystko wyciągnąć ze spotkania w Wikielcu jak najwięcej. Taka jest sytuacja i musimy się do tego dostosować – dodaje szkoleniowiec.

Żółto-Czerwoni kontynuują ligowy maraton. Przypomnijmy, że spotkanie z Błonianką zapoczątkowało serię meczów, rozgrywanych w bardzo krótkim odstępie czasu. W środę (04.11) Jagiellończycy zmierzą się z GKS-em, w sobotę (07.11) czeka ich rywalizacja z liderującą Pogonią Grodzisk Mazowiecki, w kolejną środę (11.11) potyczka z wiceliderem – Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a serię gier co trzy dni zakończą 14.11 domowym meczem z Concordią Elbląg. Cztery mecze w dziesięć dni – to nie zdarza się często. Czy białostocki zespół jest gotowy znieść trudy intensywnego początku listopada?

– Nie mamy innego wyjścia. Po prostu musimy sobie z tym poradzić, ale bez wątpienia przed nami trudny okres. Postaramy się jednak wyciągnąć z niego dla siebie jak najwięcej – zakończył trener Kobeszko.

Plan najbliższych gier Żółto-Czerwonych:
04.11 – GKS Wikielec (wyjazd)
07.11 – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (dom)
11.11 – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (wyjazd)
14.11 – Concordia Elbląg (dom)
21.11 – Legionovia Legionowo (wyjazd)
25.11 – Pelikan Łowicz (dom)
28.11 – Ursus Warszawa (dom)
05.12 – Ruch Wysokie Mazowieckie (dom)

Środowy (04.11) mecz wyjazdowy z GKS-em Wikielec zaplanowano na godz. 17:00. Trzymamy kciuki za udany występ Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00