AktualnościLiga w pandemii i wspomnienie, czyli w prasie o Jadze

Liga w pandemii i wspomnienie, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasie warto zwrócić uwagę na wspomnienie zmarłego przedwczoraj trenera Szerszenowicza. Ponadto znajdujemy dywagacje, jak może wyglądać dalsza część sezonu, wobec ogłoszonych w środę obostrzeń.

Przegląd Sportowy
Futbol w dobie pandemii. – Absolutnie trzeba to przypominać wszystkim piłkarzom, ale też wszystkim innym osobom w klubach. Oni wszyscy muszą o siebie dbać i unikać niepotrzebnych kontaktów z innymi ludźmi. To jest nie tylko walka o samo zdrowie. Gra toczy się o to, w jakim stanie kluby przetrwają pandemię – mówi dyrektor operacyjny Ekstraklasy S.A. Marcin Stefański. (…) – W tej sprawie jestem optymistą. Mam nadzieję, że nie będzie sytuacji, w której sezon zostanie wstrzymany. Futbol odgrywa ważną rolę społeczną w czasie kwarantanny. Nasze najciekawsze mecze przy poprzednim lockdownie potrafiły gromadzić nawet milionowe oglądalności. Piłka nożna sprawia, że ludzie mają rozrywkę podczas siedzenia w domu i nie wychodzą. Kluby nie obciążają państwa różnymi rekompensatami. Jeśli rozgrywki się toczą, piłkarze dostają pensje i płacą podatki w naszym kraju. Piłka nożna sprawia też, że oglądając spotkanie swojej drużyny można na chwilę zapomnieć o trudach obecnego życia – podkreśla dyrektor operacyjny Ekstraklasy S.A.

Kurier Poranny
Wspomnienie Grzegorza Szerszenowicza. – Trudno pogodzić się z myślą, że nie zobaczymy już Grzegorza Szerszenowicza na boisku ani trybunach, że nie porozmawiamy przy redakcyjnym stoliku nie tylko o jego wielkiej karierze trenerskiej, ale i o ostatnich sportowych wydarzeniach. Król podlaskich trenerów Grzegorz Szerszenowicz odszedł we wtorek, 3 listopada, w wieku 75 lat. (…) Karierę piłkarską rozpoczął w Cresovii Gołdap w 1959. Następnie grał w AZS-AWF Warszawa, Broni Radom, Jagiellonii Białystok. Na boisku występował w roli bramkarza. Grzegorz Szerszenowicz – po zakończeniu kariery zawodniczej – trenował niemal wszystkie kluby w regionie. Jedyne większe kluby, w których nie pracował popularny „Żubr”, to ŁKS Łomża i Ruch Wysokie Mazowieckie. W innych zaś pojawiał się nawet kilka razy. (…) W Tunezji jednak nie utrzymał się długo. Inny świat, inna mentalność piłkarzy. Jeden sezon i powrót do Polski, do Białegostoku. Z Jagiellonią Białystok świętował drugi awans klubu do ekstraklasy. To był 20 czerwca 1992 r. w Rzeszowie, kiedy – po prostopadłym podaniu – jedynego gola w meczu z Resovią strzelił Janusz Szugzda. Jaga wróciła do ekstraklasy. – To najprzyjemniejszy moment, jaki przeżyłem pracując z klubem z mojego regionu – mówił nam Szerszenowicz. – Największa radość to osiągnąć sukces w mieście, w którym się mieszka – podkreślał dumny „Szery”.

Dwa przypadki koronawirusa w Jagiellonii. – Jagiellonia Białystok to obecnie nie jedyny klub PKO BP Ekstraklasy, w którym wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. Koronawirus jest w Legii Warszawa (1 przypadek), Piaście Gliwice (6 przypadków), Wiśle Płock (31 przypadków). Lechii Gdańsk, Zagłębiu Lubin. Z tego powodu odwołano aż cztery spotkania w najbliższej kolejce spotkań ekstraklasy: Górnik Zabrze – Piast Gliwice, Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław, Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin, Wisła Płock – Pogoń Szczecin.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00