AktualnościRomanczuk: Musimy grać lepiej

Romanczuk: Musimy grać lepiej

– Każdy mecz przeciwko trenerowi Probierzowi jest w pewien sposób szczególny. Staramy się lepiej na takie starcie zmotywować, w końcu pracowaliśmy razem przez dłuższy czas. Myślę, że wielu zawodników Jagiellonii traktuje ten mecz jako derby – mówił kapitan „Żółto-Czerwonych”, Taras Romanczuk, na konferencji prasowej poprzedzającej sobotni, wyjazdowy mecz z Cracovią (07.11, godz. 17:30).

Jedno z pytań zadanych na konferencji dotyczyło niemocy strzeleckiej, jaka w ostatnim czasie dotknęła Jagiellonię. – We Wrocławiu mieliśmy swoje sytuacje, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy spokojnie mogliśmy strzelić na 1:0 i wyjść na prowadzenie. Nie róbmy tragedii z przegranego 0:3 meczu z Pogonią. Zdarzył się nam wypadek przy pracy. Mamy przed sobą kolejne mecze, na które musimy wychodzić z jeszcze większym zaangażowaniem i ambicjami. Musimy grać lepiej i wygrywać spotkania – odpowiedział 28-latek.

– Na treningach ćwiczymy elementy rozgrywania akcji ofensywnych. Przeciwnicy oglądają nasze mecze, analizują je, wiedzą, gdzie są nasze lepsze strony. Musimy w tym meczu strzelić jedną lub dwie bramki. W meczu z Pogonią nie mieliśmy wiele sytuacji. Wracając natomiast do spotkania ze Śląskiem, to tam było starcie toczone do pierwszej bramki. Były sytuacje, w których dobrze bronił Putnocky. Uważam, że gdybyśmy strzelili gola jako pierwsi mogliśmy osiągnąć dobry wynik. Nie chcę jednak wracać do tych meczów, to już jest historia, tam już nic nie zmienimy. Przed sobą mamy następne spotkania, najbliższe w niedzielę. To na nim musimy się skupić – zakończył Taras.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00