AktualnościCLJ U-15: Wyprawa do Łodzi

CLJ U-15: Wyprawa do Łodzi

Przed występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zawodnikami Jagiellonii SSA (2006) 13. kolejka sezonu 2020/2021. W sobotę zmierzą się w niej, na wyjeździe, z Widzewem Łódź.

Na ten moment Jagiellończycy zajmują 3. miejsce w tabeli, na koncie mając 24 punkty zgromadzone dzięki ośmiu zwycięstwom. Podopieczni trenerów Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka zawsze grają w tym sezonie o pełną pulę, czego dowodzi fakt, że nie zanotowali jeszcze ani jednego remisu, dorzucając do wspomnianych ośmiu wygranych cztery porażki. Co do przegranych, to ostatnią z nich Podlasianie zanotowali w meczu poprzedniej serii gier, kiedy ulegli Legii Warszawa, grając na boisku bocznym Stadionu Miejskiego, 1:4. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Legioniści to zdecydowani liderzy rozgrywek, którzy wciąż jeszcze nie ponieśli choćby jednej porażki i 34 punktami przewodzą tabeli (11 zwycięstw, jeden remis).

Co zaś tyczy się przeciwników Jagi, czyli łódzkiego Widzewa, to jest to w tym momencie jedna z najsłabszych ekip w stawce. Łodzianie jak dotąd zgromadzili na swoim koncie ledwie dwa punkty, zdobyte dzięki dwóm remisom. Pozostałe osiągane przez nich rezultaty to 10 porażek, w tym ta z Jagiellonią. Pierwszy mecz pomiędzy oboma zespołami został rozegrany we wrześniu w Białymstoku, w ramach 6. serii gier. Zakończył się wygraną gospodarzy w rozmiarze 4:1 po bramkach Chilmona (dwie), Andruszkiewicza i Stypułkowskiego. Nie mamy nic przeciwko powtórce takiego rezultatu.

O przedmeczowy komentarz poprosiliśmy opiekuna Jagiellończyków, Przemysława Papiernika. Widzew jest obecnie na siódmym, przedostatnim miejscu w tabeli. Oba zespoły dzieli różnica ponad 20 punktów. Wydaje się zatem, że to białostoczanie są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa i ewentualna wygrana nie będzie żadną niespodzianką. – Tak wynika z tabeli i z takimi też założeniami jedziemy. Chcemy ten mecz zdecydowanie wygrać i zamazać obraz naszego ostatniego spotkania, w których dosyć wysoko przegraliśmy z Legią. Do końca zostały dwie kolejki. Cieszymy się, że ta liga dotrwała do końca, wiadomo w jakich żyjemy czasach. Powtarzam, chcemy wygrać w tym starciu. Naszym celem jest, żeby nasi zawodnicy odczuwali radość z gry w piłkę – powiedział trener Papiernik.

Przed tygodniem białostoczanie musieli uznać wyższość warszawskiej Legii, z którą przegrali 1:4. Co zaważyło wtedy na wyniku? – W tych kategoriach wiekowych rozwój fizyczny i warunki biologiczne mają dosyć duże znaczenie, natomiast nie możemy mówić, że Legia wygrała tylko dzięki temu. To jest bardzo dobry zespół, ma w swoim składzie wielu ciekawych zawodników, którzy posiadają wysokie umiejętności techniczne i taktyczne. To jest jeden z najsilniejszych zespołów w naszej kategorii wiekowej w Polsce. Niemniej pierwsza połowa tego meczu, kiedy graliśmy najsilniejszym składem, pokazała, że jesteśmy w stanie nawiązać rywalizację. Natomiast po przerwie, kiedy dokonaliśmy kilku zmian podyktowanych tym, że chcemy dać możliwość rywalizacji z takimi przeciwnikami większej grupie zawodników, nasza gra wyglądała trochę słabiej. Takie starcia pokazują nam nad czym trzeba pracować, gdzie są nasze mankamenty, w którym miejscu jesteśmy. Tak jak mówiłem przed tym meczem, to była dla przede wszystkim weryfikacja umiejętności – zakończył szkoleniowiec białostoczan.

Spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź i Jagiellonia Białystok SSA (2006) zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, 7 listopada. Początek o godzinie 18:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00