AktualnościIII Liga: Przyjeżdża lider

III Liga: Przyjeżdża lider

W sobotę rezerwy Jagiellonii Białystok będą kontynuowały trzecioligowy maraton spotkań. Tym razem podopieczni Wojciecha Kobeszki przy Elewatorskiej zmierzą się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Starcie z drużyną z województwa mazowieckiego zapowiada się jako niezwykle trudne, zważywszy na fakt, że ostatnio nasze rezerwy trapią problemy kadrowe, a do tego zespół Pogoni przewodzi stawce grupy I trzeciej ligi. Zespół z Grodziska wygrał aż 10 z 13 do tej pory rozegranych spotkań, a trzy z nich przegrał. Dodajmy, że to najlepiej w trzeciej lidze punktujący zespół na wyjazdach. Z sześciu delegacji Pogoń przywiozła aż 15 punktów. To drużyna grająca w sposób bezkompromisowy, więc w sobotę możemy spodziewać się walki o pełną pulę z jednej i drugiej strony.

Drużyna jagiellońskich rezerw po raz pierwszy w bieżącym sezonie zagra w hali pneumatycznej ośrodka przy Elewatorskiej, która niedawno została ponownie zainstalowana na potrzeby okresu jesienno-zimowego. Miejmy nadzieję, że ta swoista inauguracja będzie udana dla Żółto-Czerwonych, którzy przystąpią do potyczki z Pogonią po dwóch meczach z rzędu na wyjeździe. W minioną sobotę Jagiellończycy ulegli Błoniance Błonie 2:3, a w środę w ramach zaległego starcia zremisowali z GKS-em Wikielec 2:2. Ten punkt może okazać się bezcenny w kontekście walki o górną połowę tabeli, a co za tym idzie uniknięcie konieczności zmagań w grupie spadkowej wiosną. Na tę chwilę białostoczanie plasują się na 13. miejscu w tabeli, ale mają jeszcze do rozegrania dwie zaległości.

Teraz trzeba postarać się o kolejną wygraną na swoim terenie, a spotkanie z Pogonią będzie trzecim meczem w ciągu ośmiu ostatnich dni podopiecznych trenera Kobeszki. A na tym nie koniec maratonu, bo w kolejną środę (11.11) rezerwy czeka jeszcze wyjazdowa potyczka ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a w następną sobotę (14.11) z Concordią Elbląg. To prawdziwy sprawdzian przygotowania fizycznego oraz mentalnego dla białostockiego zespołu. Miejmy nadzieję, że Żółto-Czerwoni wyjdą z niego obronną ręką.

Początek sobotniej rywalizacji w hali pneumatycznej przy ul. Elewatorskiej o godz. 15:00. Trzymamy kciuki za Jagiellończyków. Transmisja telewizyjna z tego meczu zostanie przeprowadzona na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Informujemy, że w związku z zakwalifikowaniem całego kraju do czerwonej strefy w kontekście zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-19, spotkania rozgrywane na terenie ośrodka szkoleniowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej będą odbywały się bez udziału publiczności oraz mediów aż do odwołania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00