AktualnościLWJM: Rocznik 2005 przypieczętował grę w barażach!

LWJM: Rocznik 2005 przypieczętował grę w barażach!

Wygraną 7:0 Jagiellonii Białystok SSA (2005) zakończył się zaległy mecz Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych ze Spartą Augustów. Dzięki zdobytym trzem punktom podopieczni Hermesa i Łukasza Tupalskiego zapewnili sobie mistrzostwo jesieni, a co za tym idzie także prawo gry w barażach o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-17 na wiosnę!

Mecz ze Spartą od początku przebiegał pod dyktando Jagiellończyków, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Mateusza Kowalskiego. Żółto-Czerwoni nie zwalniali tempa także w dalszej fazie spotkania, czego dowodem były kolejne kreowane sytuacje, a przede wszystkim gole. Augustowianie byli w stanie wytrzymać napór białostoczan tylko do 36. minuty. Wtedy drugą bramkę dla Jagiellonii, a swoją pierwszą w tym meczu zdobył Dawid Koc.

Golkiper rywala częściej wyciągać piłkę z siatki musiał w drugiej odsłonie rywalizacji. Zaraz po zmianie stron do 60. minuty Żółto-Czerwoni wymierzyli trzy ciosy przyjezdnym, a konkretnie na listę strzelców wpisali się Dominik Kobus, Wiktor Marek i ponownie Kowalski. W ostatnim kwadransie Jagiellończycy zdobyli jeszcze dwie bramki autorstwa Kamila Andrzejkiewicza i Brajana Skoczka. Mecz zakończył się wynikiem 7:0 na korzyść gospodarzy.

Tym samym, rocznik 2005 na dwie kolejki przed końcem jesiennych zmagań Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych zapewnił sobie pierwszą pozycję i prawo gry w barażach o miejsce Centralnej Lidze Juniorów U-17 na wiosnę. Gratulujemy! Rywalem podopiecznych Hermesa i Łukasza Tupalskiego będzie ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego – Stomil Olsztyn. Mecze barażowe wstępnie zaplanowano na 18 i 22 listopada.

7. kolejka Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych (mecz zaległy)

Jagiellonia Białystok 2005 – Sparta Augustów 7:0 (2:0).
Bramki: Mateusz Kowalski 10′, 59′, Dawid Koc 36′, Dominik Kobus 55′, Wiktor Marek 61′, Kamil Andrzejkiewicz 76′, Brajan Skoczek 80′

Jagiellonia 2005: Jakub Tomkiel – Bartłomiej Krasiewicz, Dominik Kobus, Kacper Ptasiński, Szymon Morawski, Wiktor Marek, Maciej Kuć, Mateusz Kowalski, Dawid Koc, Alan Warduliński, Kamil Andrzejkiewicz.

Grali także: Damian Andrzejkiewicz, Krystian Ziętek, Krystian Mantur, Jakub Kruszewski, Jakub Demiańczuk, Wiktor Bryks, Brajan Skoczek