AktualnościProbierz: Pokazaliśmy się z dobrej strony

Probierz: Pokazaliśmy się z dobrej strony

– Graliśmy dziś z bardzo zdeterminowanym przeciwnikiem. Przewidywaliśmy, że Jagiellonia będzie grać agresywnie i to się potwierdziło. Jako zespół pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony przeciwko wymagającemu rywalowi – mówił Michał Probierz na konferencji po meczu z Jagiellonią (3:1).

– Zaczęliśmy mecz bardzo dobrze i szybko zdobyliśmy bramkę. Gdybyśmy podwyższyli rezultat, grałoby nam się łatwiej, ale tak się nie stało. Straciliśmy bramkę po przepięknej akcji i tylko trzeba przyklasnąć Imazowi, że potrafił zachować się w taki sposób. Nie mogę mieć pretensji o stratę tego gola do Dawida Szymonowicza, bo niewiele mógł zrobić, żeby zapobiec stracie bramki. Czasem tak się zdarza i trzeba umieć też w takim momencie docenić klasę rywala – mówił były trener Jagi, z którą świętował największe sukcesy w karierze szkoleniowej.

– Od momentu straty gola mecz się zmienił, Jagiellonia zyskała więcej pewności siebie i po zmianie stron na pewno trochę sytuację skomplikował nam uraz Fiolicia, a przy naszych absencjach w ofensywie trochę nasza gra w ataku wobec takiego stanu rzeczy kulała. Inni zawodnicy potrafili jednak wziąć na siebie ciężar gry po zmianach. Cieszę się, że Florian Loshaj zdobył bramkę zaraz po wejściu, dał bardzo dobrą zmianę. Podobnie jak Thiago, który mam nadzieję psychicznie odblokuje się po tym trafieniu. Jako zespół pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony przeciwko wymagającemu przeciwnikowi – kontynuował.

– Jagiellonii teraz potrzebny jest spokój, a gdy słyszę głosy o możliwej dymisji Bogdana Zająca, to stwierdzam, że niektórym przydałoby się trochę lodu na głowę. W tej drużynie widać jego rękę i trzymam za niego kciuki. Za Jagiellonią trzy bardzo trudne spotkania i z racji sentymentu do tego klubu i nabytego doświadczenia wieloletniej pracy w piłce, prosiłbym przede wszystkim o cierpliwość do Bogdana. Trener musi czuć pewność siebie także od ludzi, którzy go otaczają. W tej chwili największym problemem wszystkich klubów jest fakt, że gdy budzisz się rano, nie wiesz, jakim będziesz dysponować składem. Gdy w Jagiellonii wszyscy będą zdrowi, na pewno sytuacja się poprawi. Wszyscy chcemy, by rozgrywki były kontynuowane, więc jedna, czy dwie absencje nie mogą tego zmienić. Ważne, że zapewniamy ludziom rozrywkę, a teraz przed nami mecz pucharowy i ciekawe starcie z Legią u siebie – zakończył trener Probierz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00