AktualnościSzymonowicz: To był ważny mecz

Szymonowicz: To był ważny mecz

– Cieszę się z tego zwycięstwa. Był to dla nas bardzo ważny mecz, ponieważ pogubiliśmy już sporo punktów – powiedział po meczu Cracovii z Jagiellonią Białystok (3:1) obrońca „Pasów”, Dawid Szymonowicz.

– Chcemy jak najszybciej dołączyć do czołówki tabeli. W tym kontekście to był naprawdę ważny mecz, pierwszy krok w tym kierunku. Co do samego spotkania, to ja podchodzę do niego bardzo chłodno. Emocje nie są dobrym doradcą. Formalnie jestem wypożyczony z Jagiellonii do Cracovii, ale przygotowywałem się do dzisiejszego starcia jak do każdego innego meczu – mówił Dawid.

– Powinniśmy zrobić wszystko, aby udokumentować swoją przewagę w pierwszej połowie większą liczbą bramek. Przed przerwą przeciwnik miał w zasadzie jedną sytuację, którą wykorzystał i z której padła bramka. Po zmianie stron mecz był wyrównany, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że udało nam się „przepchnąć” to spotkanie, wygrać je. Byliśmy bardzo zdeterminowani, dążyliśmy do zdobycia trzech punktów – ocenił sobotnie spotkanie defensor krakowian.

Wybór Cracovii jako kolejnego przystanku w karierze okazał się dla Dawida trafny. Obecnie jest on bowiem podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. – Jest jeszcze za wcześnie, żeby to oceniać. Początek jest dosyć pozytywny. Spędzam sporo czasu na boisku, zdobyliśmy Superpuchar Polski. Mam nadzieję, że mój dalszy pobyt w Krakowie będzie dla mnie tak samo dobry jak do tej pory – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00