AktualnościCLJ U-15: Skarceni przez Widzew

CLJ U-15: Skarceni przez Widzew

Nie będą miło wspominać wyjazdu do Łodzi piłkarze Jagiellonii Białystok z rocznika 2006. Żółto-Czerwoni przegrali z Widzewem 0:1 w ramach 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Porażka podopiecznych Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka oznacza, że Żółto-Czerwoni już nie poprawią pozycji w tabeli, a obecnie plasują się na trzecim miejscu z dorobkiem 24 punktów. Wiele wskazuje na to, że ją utrzymają, ale przed Jagiellończykami jeszcze jeden mecz, w którym zmierzą się z Escolą Varsovią w najbliższą niedzielę (15.11). A jak przebiegała potyczka w Łodzi?

– Widzew był drużyną bardzo głęboko cofniętą, starał się po prostu przeszkadzać nam w graniu i trzeba przyznać, że robił to bardzo skutecznie. Biorąc pod uwagę, że jesienna część sezonu dobiega końca i nasza pozycja w tabeli już raczej się nie zmieni, daliśmy pograć zawodnikom, którzy ostatnio dostawali mniej szans. Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu, bo Widzew to drużyna, którą powinniśmy pokonać – ocenia Marek Wasiluk, drugi szkoleniowiec Jagiellonii 2006.

Żółto-Czerwoni rozegrali jedno ze słabszych spotkań bieżącej jesieni i ponownie była to potyczka rozgrywana na wyjeździe. Przypomnijmy, że Jagiellończycy na obcych terenach przegrali aż cztery spotkania i to w dużej mierze zadecydowało o tym, że na dziś już Escola i Legia są poza zasięgiem białostoczan.

– Obok meczu ze Zniczem w Pruszkowie, gdzie przegraliśmy wysoko, starcie z Widzewem było najsłabsze w naszym wykonaniu w całej rundzie. Na pewno mamy dużo rzeczy do poprawy, bo w ostatnich tygodniach zanotowaliśmy regres formy. Sytuacja w kraju, fakt zamkniętych szkół, też na pewno nie wpływa pozytywnie na chłopców, ale nie można tylko tym tego tłumaczyć. Mamy sporo materiału do analizy, bo w takim meczu jak z Widzewem, nie możemy prezentować się w taki sposób. Bardzo ciężko było nam kreować sytuacje i oddawać strzały na bramkę. Nie jestem zadowolony z tego występu – dodaje Wasiluk.

Zwycięstwo łodzianie zapewnili sobie około 60. minuty rywalizacji. Wówczas nasza defensywa zaspała przy jednym ze stałych fragmentów gry rywali. Na straconego gola białostoczanie nie byli w stanie odpowiedzieć.

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok SSA (2006) 1:0 (0:0)

Jagiellonia: Suchocki – Kondraciuk, Rusiłowicz, Ociepski, Koj, Cholewa, Stypułkowski, Faberski, Drygiel, Mazurek, Pawelczyk.

Grali także: Wasiluk, Wasilewski, Kozłowski, Andruszkiewicz, Chilmon.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00