AktualnościCLJ U-17: Przegrana z liderem w końcówce

CLJ U-17: Przegrana z liderem w końcówce

Pechowo zakończył się mecz 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 dla AP Jagiellonii z rocznika 2004. Podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki ulegli w delegacji MKS Polonii Warszawa 0:1 tracąc bramkę doliczonym czasie gry.

– Prawdopodobnie zagraliśmy najlepszy mecz w całej rundzie. Niestety, nie udało się zdobyć punktów. Zaprezentowaliśmy się korzystnie na tle lidera, szczególnie w drugiej połowie. Straciliśmy gola w ostatniej minucie meczu po stałym fragmencie gry. Wcześniej mieliśmy dwie okazje stuprocentowe, których nie zamieniliśmy na bramkę. To się zemściło – relacjonuje Tomasz Bernatowicz, trener Jagiellończyków.

Dla Żółto-Czerwonych to druga porażka z Polonią bieżącej jesieni i ponownie po zaciętym, wyrównanym spotkaniu. Pierwsza odsłona sobotniej rywalizacji w Warszawie nie stała na najwyższym poziomie, gra była szarpana i oba zespoły skupiły się przede wszystkim na walce. Więcej jakości, jak podkreślił szkoleniowiec białostoczan, było po zmianie stron.

– Po dokonaniu zmian w przerwie, zagraliśmy zdecydowanie lepiej i gra była płynna. Nie udało się strzelić gola, ale mimo to jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków. Przeciwnik był bardzo wymagający i mierzyliśmy się z nim na trudnym terenie. Szkoda, że wynik był niekorzystny, ale musimy się z tym pogodzić. Rywale egzekwowali ostatni rzut rożny i po nim nie upilnowaliśmy zawodnika Polonii, który zdobył bramkę – opisuje Bernatowicz.

Białostoczanie nie ustępowali silnemu przeciwnikowi jakością piłkarską, kreowali sytuacje, jednak nieszczęśliwy splot okoliczności, dobra postawa golkipera Polonii i brak koncentracji w końcówce zadecydował o porażce. Szkoleniowiec Jagiellończyków podkreśla, że jest zadowolony z drużyny tym bardziej, że ostatnio z jego kadry ubywają kolejni piłkarze, którzy dostają szansę gry w starszych rocznikach.

– Bramkarz Jakub Jasionek niedawno zagrał w rezerwach, a w sobotę był w kadrze pierwszego zespołu we Wrocławiu. Wobec takiego stanu rzeczy w Warszawie postawiliśmy na Jakuba Nienałtowskiego, który spisał się bardzo dobrze. Z punktu widzenia szkoleniowego zagraliśmy bardzo dobrze i z tego mogę być zadowolonym – podkreśla.

Przez drużyną AP Jagiellonii z rocznika 2004 jeszcze dwa spotkania CLJ U-17, w tym jeden zaległy. Na ten moment Żółto-Czerwoni zajmują czwarte miejsce w tabeli i już wiadomo, że tej pozycji nie poprawią. Wciąż jednak mogą zostać wyprzedzeni przez UKS SMS Łódź, który ma punkt mniej, ale łodzianie mają o jeden mecz rozegrany więcej.

W środę (11.11) podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki zmierzą się w delegacji z Escolą Varsovią, a rundę zakończą w sobotę (14.11) starciem z UKS SMS Łódź.

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17

AP Jagiellonia: Nienałtowski – Mabiala, Ubermanowicz, Piórkowski, Szczygieł, Bernatowicz, Dąbrowski, Wojdakowski, Lewicki, Protaziuk, Siemieniuk.

Grali także: Ciesielczuk, Zabielski, Podczarski, Celmer, Jaroszuk, Stec, Skowronek

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00