AktualnościLWT: Porażka z Talentem

LWT: Porażka z Talentem

Przegraną zakończył się wyjazdowy mecz AP Jagiellonii Białystok (2007), rozgrywany w ramach 13. kolejki I Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1. „Żółto-Czerwoni” ulegli w tym starciu zespołowi AP Talent Białystok 0:4. To ich szósta porażka w trwającym sezonie.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli naszych zawodników. Przeciwnicy od pierwszego gwizdka grali wysoko, stosując pressing na naszej drużynie i nie pozwalając na za wiele Jagiellończykom, którzy mieli problemy ze skutecznym przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywala. Pierwsza bramka dla rywali padła po indywidualnym błędzie jednego z naszych obrońców. Zawodnik Jagi pomylił się przed naszym polem karnym, stracił piłkę, którą przechwycili gracze rywali. Jeden z piłkarzy Talentu posłał futbolówkę wzdłuż naszej bramki, gdzie czekał już na nią inny z graczy gospodarzy, który pewnym strzałem umieścił ją w siatce bramki Kożuchowskiego. Jak się okazało, była to jedyna bramka pierwszej połowy. Ta część gry skończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0, chociaż podkreślić należy, że „Żółto-Czerwoni” również mieli swoje szanse. Próbowali m.in. Pietuszewski, Siemieńczuk i Bołtuć, ale niestety nieskutecznie.

Po zmianie stron Jaga zaczęła nerwowo. Przeciwnik wykorzystał tę nerwowości w naszych poczynaniach i podwyższył swoje prowadzenie. Konkretnie uczynił to Damian Mielsza, który popisał się przedniej urody golem z rzutu wolnego. Stracona bramka podziałała na naszych chłopców motywująco. W kolejnych minutach tworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji do strzelenia gola kontaktowego, ale brakowało precyzji. Bezsprzecznie najlepszą okazję miał Oskar Pietuszewski, który egzekwował rzut karny. Niestety, pomylił się i nie zanotował trafienia. Co nie udało się naszym piłkarzom udało się przeciwnikom, którzy strzelili jeszcze dwa gole i ustalili końcowy rezultat na 4:0.

W tym momencie młodzi Jagiellończycy zajmują 4. miejsce w składającej się z ośmiu zespołów I Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1. W swoim dorobku mają siedem zwycięstw i sześć porażek po 13 seriach gier, co przełożyło się na 21 punktów. Co ciekawe, chłopcy nie zanotowali dotąd ani jednego remisu, zawsze grając o pełną pulę.

Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenerów Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny rozegrają już w najbliższą środę, 11 listopada. Będzie to domowe spotkanie z MOSP-em II Białystok, rozgrywane w ramach 14. kolejki LWT, którym Jagiellończycy zakończą tę rundę zmagań. Początek o godzinie 13:00.

Informujemy, że w związku z zakwalifikowaniem całego kraju do czerwonej strefy w kontekście zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-19, spotkania rozgrywane na terenie ośrodka szkoleniowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej będą odbywały się bez udziału publiczności oraz mediów aż do odwołania.

I Liga Wojewódzka Trampkarzy C1, 13. kolejka

AP Talent Białystok – AP Jagiellonia Białystok (2007) 4:0 (1:0), 7.11.2020 r.

AP Jagiellonia: Kożuchowski – Iwo Czajkowski, Danilewicz, Lange, Karol Czajkowski, Sokołowski, Tupalski, Bołtuć, Biernat, Siemieńczuk, Pietuszewski.

Grali także: Korecki, Gryszko, Hołownia, Rzepniewski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00