AktualnościLWJM: Udane zakończenie jesieni

LWJM: Udane zakończenie jesieni

W dobrym stylu zakończyły jesienne zmagania w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych jagiellońskie roczniki 2004 i 2005. Młodsza z naszych drużyn ograła na wyjeździe Spartę Augustów 8:0, a starsza rezultatem 7:1 odprawiła z kwitkiem rówieśników z MOSP-u Białystok przy Elewatorskiej.

Dla rocznika 2005 starcie w Augustowie nie miało już znaczenia w kontekście usytuowania w tabeli, wcześniej bowiem podopieczni Hermesa i Łukasza Tupalskiego zapewnili sobie pierwszą pozycję, a co za tym idzie prawo gry w barażach o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-17 na wiosnę. Rywalem Żółto-Czerwonych w decydującym dwumeczu będzie Stomil Olsztyn, a spotkania zaplanowano wstępnie na 18.11  (Białystok) i 22.11 (Olsztyn). Jagiellończycy zostali mistrzami jesieni dzięki bilansowi 12 zwycięstw, remisowi i jednej porażki w 14 rozegranych meczach.

W Augustowie hat-tricka na swoje konto zapisało dwóch Żółto-Czerwonych, a konkretnie Jakub Demiańczuk i Mateusz Kowalski. Po jednym trafieniu dorzucili Krystian Mantur i Krystian Ziętek. Jak całą rundę w wykonaniu Jagiellończyków z rocznika 2005 ocenia trener Hermes?

– Podczas tej jesieni na dobrą sprawę chłopcy dopiero się zgrywali i musieli przyzwyczaić się do gry przeciwko zawodnikom starszym. Z tego względu w pierwszych meczach mieliśmy trochę problemów, ale już runda rewanżowa pokazała, że idziemy w dobrym kierunku i gra była coraz lepsza. Szybciej operowaliśmy piłką, rezultaty były dużo lepsze. Mieliśmy trochę problemów z pandemią, z tego względu w naszym zespole dochodziło do rotacji, niektórzy piłkarze musieli zostać w domach, ale jakoś z tego wybrnęliśmy. Mało kto grał wszystkie mecze, ale tutaj zdała egzamin silna i wyrównana kadra. Nawet jeśli dwóch, czy trzech zawodników nie mogło grać, szansę dostawali inni. Teraz przed nami dwumecz barażowy ze Stomilem Olsztyn i zrobimy wszystko, aby rozstrzygnąć go na swoją korzyść – podsumował opiekun Jagiellończyków.

Na drugim miejscu zakończyli jesienną część sezonu w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych piłkarze drugiego zespołu AP Jagiellonii z rocznika 2004. Podopieczni Gabriela Iwacewicza i Mateusza Glinieckiego rozbili przy Elewatorskiej drużynę MOSP-u Białystok 7:1. Łupem bramkowym podzielili się Gracjan Sękulski – dwa trafienia, Szymon Żabiuk – również dwa, oraz Mateusz Baranowski i Adrian Chim.

– Na plus na pewno fakt, że potrafiliśmy zdobyć trzy bramki dzięki wysokiemu pressingowi. Ponadto zdecydowanie dłużej od rywala utrzymywaliśmy się przy piłce, bo aż na poziomie 70 procent. Dobrze asekurowaliśmy się w defensywie. Przeciwnik nie był najlepiej dysponowany, ale to efekt tego, że w dniu meczowym zespół seniorów MOSP grał z drużyną z Moniek, gdzie w białostockim zespole byli wszyscy najlepsi zawodnicy wraz z trenerem. W starciu z nami zagrali głównie piłkarze trzeciej drużyny MOSP-u występującej zazwyczaj w drugiej lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. Niemniej jednak pierwsze 45 minut były w mojej ocenie najlepiej zagrane przez nasz zespół w tym sezonie. Chłopcy byli zdeterminowani i bardzo chcieli zająć drugie miejsce w tabeli, co im się udało. Od początku do końca meczu kontrolowaliśmy jego przebieg mimo wąskiej kadry spowodowanej meczem CLJ U-17 tego samego dnia. Uważam, że wynik powinien być dużo wyższy, ponieważ nie wykorzystaliśmy wielu okazji – podsumował trener Iwacewicz.

14. kolejka Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych

Sparta Augustów – Jagiellonia Białystok SSA (2005) 0:8 (0:3).
Bramki: Demiańczuk 14′, 60′, 65′, Mantur 19′, Kowalski 22′, 55′, 75′, Ziętek 80′.

Jagiellonia: Tomkiel (46′ D. Andrzejkiewicz) – Hinz (46′ Ptasiński), Kobus, Krasiewicz (46′ Kruszewski), Mantur, Koc, Kuć, Kowalski (75′ K. Andrzejkiewicz), Morawski (46′ Marek), Bryks (75′ Ziętek), Demiańczuk

AP Jagiellonia II Białystok 2004 – MOSP Białystok 7:1 (4:1)
Bramki: Sękulski 24′, 65′, Baranowski 33′, Adrian Chim 36′, Baranowski 45′, Żabiuk 75′, 85′ – Michalski 35′

AP Jagiellonia: Niemancewicz – Sadowski, Romanowski, Drozdowski, Sękulski, Moczulski, Chim (60′ Michajłow), Bohdziel, Sobolewski, Żabiuk, Baranowski (60′ Dojlida)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00