AktualnościLWT: Wygrana na koniec rundy

LWT: Wygrana na koniec rundy

Bardzo dobrym akcentem jesienną odsłonę zmagań zakończyli zawodnicy AP Jagiellonii Białystok (2007). „Żółto-Czerwoni” w meczu ostatniej kolejki gier pokonali, na własnym obiekcie, MOSP II Białystok 6:4. Była to ich ósma wygrana w zakończonej wczoraj rundzie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wynik meczu otworzyli w 7. minucie. Wtedy na prowadzenie wyprowadził ich niezawodny w ostatnich meczach Oskar Pietuszewski. Nie długo trwała jednak radość Jagiellończyków z prowadzenia. W 11. minucie goście, za sprawą trafienia Macieja Szota, doprowadzili do wyrównania. Sześć minut później piłkarze MOSP-u mogli się już cieszyć z gry z przewagą jednej bramki po golu Adama Porczyńskiego. Po 60 sekundach zrobiło się niewesoło dla gospodarzy, bowiem przegrywali już oni 1:3, po trafieniu, drugim w tym starciu, Macieja Szota.

Podopieczni trenerów Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny nie mieli jednak w planach poddawać się. W 23. minucie Robert Gryszko swoim gole kontaktowym dał sygnał do zmasowanych ataków. Te przyniosły „Żółto-Czerwonym” wyrównanie jeszcze przed przerwą. W 33. minucie swój koncert rozpoczął Jakub Bołtuć.

Po zmianie stron to nasi chłopcy zdecydowanie lepiej zaczęli grę. Na przestrzeni dwóch minut (50′ i 51′) Oskar Pietuszewski i Jakub Bołtuć dołożyli po golu, dając piłkarzom Jagi zaliczkę dwóch trafień. Gości stać jeszcze było tylko na jednokrotne złapanie kontaktu – w 67. minucie za sprawą trafienia Mateusza Żyłkiewicza.

Tak szybko jak nadzieje gości na choćby punkt zostały rozbudzone, tak błyskawicznie zostały zgaszone. W 68. minucie Jakub Bołtuć skompletował hattricka i dał gospodarzom prowadzenie 6:4. Taki rezultat widniał na tablicy wyników także po ostatnim gwizdku sędziego, co oznaczało ósmą wygraną Jagi w tym sezonie.

Spotkanie z MOSP-em II Białystok było dla Jagiellończyków ostatnim w tej rundzie I Ligi Wojewódzkiej Młodzików. Białostoczanie zmagania zakończyli zatem bardzo udanie. Dopisali sobie do konta po raz ósmy komplet punktów i w sumie mają ich 24 (osiem zwycięstw i sześć porażek). Taki dorobek przełożył się na 4. miejsce w tabeli, tuż za plecami AP Talent Białystok. Nasi chłopcy zanotowali stratę w wysokości 12 „oczek” do zwycięzcy tej rundy, czyli MOSP-u Białystok.

I Liga Wojewódzka Trampkarzy C1, 14. kolejka

AP Jagiellonia Białystok (2007) – MOSP II Białystok 6:4 (3:3), 11.11.2020 r.

Bramki dla Jagiellonii: Pietuszewski 7′, 50′; Gryszko 23′; Bołtuć 33′, 51′, 68′.

AP Jagiellonia: Kożuchowski – Iwo Czajkowski, Hołownia (Karol Czajkowski 69′), Biernat, Gryszko (Lange 62′), Tupalski (Skłodowski 58′), Sokołowski, Siemieńczuk (Rzepniewski 72′), Jaroszuk, Bołtuć, Pietuszewski.