AktualnościCLJ U-18: Najwyższy czas na przełamanie

CLJ U-18: Najwyższy czas na przełamanie

W niedzielę juniorzy starsi Jagiellonii Białystok spróbują przerwać złą serię sześciu kolejnych meczów bez wygranej w Centralnej Lidze Juniorów U-18. 15 listopada o godz. 11:00 podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstki podejmą Gwarka Zabrze. Liczymy na dobrą grę Żółto-Czerwonych i powrót na zwycięską ścieżkę.

Drużyna Gwarka Zabrze sąsiaduje w tabeli z Jagiellończykami, ale z pewnością oba zespoły wolałyby usytuować się w ligowej stawce zdecydowanie wyżej niż obecnie. Białostoczanie zajmują 13. miejsce w stawce, a niedzielny rywal jest tuż za nimi, na 14. pozycji. Obie drużyny znajdują się zatem w strefie zagrożonej degradacją. Żółto-Czerwoni chcą jak najszybciej się z niej wydostać, o czym przekonuje trener Krzysztof Zalewski.

– Musimy poprawić rezultaty, a przede wszystkim koncentrację w defensywie, bo bramki tracimy ostatnio w prosty sposób. Popełniamy błędy w ustawieniu, doskoku i to należy skorygować. Mam nadzieję, że chłopcy wyjdą mocno zmotywowani, żeby ten niedzielny mecz wygrać. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało – mówi opiekun Jagiellończyków.

– Borykamy się z pewnymi problemami kadrowymi, ale liczę że do niedzieli chłopcy dojdą do siebie i zagrają dobre spotkanie. Staramy się patrzeć przede wszystkim na siebie. Przeciwnik też obecnie jest w dolnych rejonach tabeli, ale podobnie jak my, przegrywa zazwyczaj mecze różnicą jednej bramki. Z pewnością rywale tanio nam skóry nie sprzedadzą, ale będziemy na to przygotowani – dodaje szkoleniowiec Jagi.

Do tej pory Gwarek zgromadził na swoim koncie 12 punktów w 12 spotkaniach. Zabrzanie gorzej punktują na wyjazdach i miejmy nadzieję, że to pozytywny omen przed niedzielnym starciem. Białostoczanie zaś zdecydowanie muszą poprawić grę w domu. Z siedmiu dotychczasowych spotkań przy Elewatorskiej Żółto-Czerwoni przegrali aż pięć.  Czas to zmienić.

Niedzielny mecz 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 pomiędzy Jagiellonią Białystok a Gwarkiem Zabrze zaplanowano na godz. 11:00. Transmisja telewizyjna zostanie przeprowadzona na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Informujemy, że w związku z zakwalifikowaniem całego kraju do czerwonej strefy w kontekście zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-19, spotkania rozgrywane na terenie ośrodka szkoleniowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej będą odbywały się bez udziału publiczności oraz mediów aż do odwołania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00