AktualnościRocznik 2012: Podsumowanie rundy

Rocznik 2012: Podsumowanie rundy

Za zawodnikami Jagiellonii Białystok z rocznika 2012 runda jesienna. O tym jaki postęp w jej trakcie poczynili chłopcy, jakie są cele na przyszłość, ale nie tylko, porozmawialiśmy z opiekunem tego rocznika, trenerem Piotrem Bondziulem.

Chłopcy z rocznika 2012 występowali w minionej rundzie w dwóch kategoriach wiekowych –  Żacy i Orlicy. Jakim rezultatem zakończyły się każde z rozgrywek? – Zacznijmy może od ligi Żaka. Występowało tam pięć zespołów. Dwie drużyny Juniora, dwie ekipy z Wasilkowa i my. Ostatecznie zajęliśmy 2. miejsce, ale warto zaznaczyć, że dawaliśmy szanse występu wszystkim chłopcom. Patrząc pod tym kątem jesteśmy bardzo zadowoleni. Każdy mógł się rozwijać w swoim tempie. Jeżeli zaś chodzi o ligę Orlika, to w tym wypadku mierzyliśmy się z zawodnikami o rok starszymi. Fizycznie na pewno było trudno grać przeciwko nim. Chłopcy musieli włożyć dużo determinacji i zaangażowania, żeby móc rywalizować z silniejszymi od siebie piłkarzami. Piłkarsko to wyglądało dobrze. Chłopcy prezentują coraz wyższe umiejętności i coraz lepiej radzą sobie z przeciwnikami, nawet starszymi jak w tym wypadku. Tutaj również zajęliśmy 2. miejsce. Uważam, że uczestnictwo w tych turniejach był dla moich podopiecznych niezwykle wartościowe, ponieważ generuje nieustanny postęp – powiedział opiekun Jagiellończyków.

„Progres” to słowo klucz w wypadku piłki młodzieżowej. Postęp w którym aspekcie jest najbardziej widoczny u chłopców z rocznika 2012? Z poprawy których elementów gry trener Bondziul jest zadowolony najbardziej? – Obecnie najwięcej pracujemy nad umiejętnościami indywidualnymi, takim jak prowadzenie piłki, drybling. Cały czas staraliśmy się podnosić umiejętność gry poszczególnych zawodników w sytuacjach jeden na jeden, zarówno w ataku, jak i w obronie, co było widoczne w meczach. Chłopcy indywidualnie, tak samo jak w pojedynkach jeden na jeden, poczynili niesamowity postęp. Jeśli chodzi o taktyczne aspekty, to ostatnio zaczęliśmy zaczęliśmy wprowadzać atakowanie wolnej przestrzeni. Mocno skupiamy się na tym aspekcie i uważam, że w tym aspekcie mocno się poprawiliśmy. Staramy się rozwijać chłopców całościowo. Staramy się cały czas robić postęp, w każdym aspekcie i każdej fazie gry – mówił trener Bondziul.

Jak wygląda plan rocznika 2012 na najbliższy czas, wobec skończonej rundy? – Liga skończona, ale tak naprawdę sparingi już graliśmy. Jeżeli mieliśmy jakiś wolny termin w trakcie trwania zmagań ligowych, staraliśmy się grać mecze towarzyskie. Plany są, ale nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Obecnie trudno zaplanować sparingi na powiedzmy miesiąc wprzód, dlatego też staramy się działać na bieżąco. Mamy w planach dużo gier towarzyskich. Na przykład w najbliższy weekend gramy z Wigrami Suwałki. Bardzo pożyteczny mecz. Wigry są wyróżniającą się ekipą w naszym roczniku w województwie podlaskim. Będziemy się starali rozgrywać spotkania co weekend lub przynajmniej co dwa. Będą to wartościowe starcia, z ekipami z całej Polski.

Jak będzie wyglądała liga wiosną? – Ligi się zmienią. Jest system spadków i awansów. My w obu grupach, w których rywalizowaliśmy, zajęliśmy miejsca premiowane awansem. Jak to dokładnie będzie wyglądało wyjaśni się zapewne bliżej rozpoczęcia rozgrywek. Naszym celem będzie dalszy rozwój chłopaków, przede wszystkim pod kątem indywidualnym. Chcemy, żeby jak najwięcej z tego korzystali, żeby móc na wiosnę skutecznie rywalizować w silniejszej lidze. Czeka nas jeszcze lepsze granie – zakończył trener Bondziul.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00