AktualnościZając: Odbudować się w trudnym momencie

Zając: Odbudować się w trudnym momencie

– Jest w nas sportowa złość po ostatniej porażce. Charakter drużyny można pokazać w trudnym momencie, a my w takim się znajdujemy. Musimy sobie z tym poradzić – powiedział trener Jagiellonii, Bogdan Zając.

Ostatnie tygodnie nie były najlepsze dla Jagi, która przegrała trzy kolejne ligowe spotkania. – Taka porażka, jak ta ostatnia w Krakowie boli szczególnie mocno. Oddaliśmy punkty w ostatnich minutach. W takich sytuacjach sportowa złość jest szczególnie duża. Właśnie wtedy każdy najchętniej wyszedłby ponownie na murawę, aby rozegrać kolejne spotkanie, zrewanżować się i odrobić stracone punkty. Z drugiej strony przerwa reprezentacyjna to okazja do regeneracji i ciężkiej pracy. Tak też do tego podeszliśmy. Zwieńczeniem pierwszego tygodnia była piątkowa gra wewnętrzna. Po niej zejdziemy z obciążeń i przepracujemy pełen mikrocykl przed spotkaniem z Wisłą Płock – zapowiada w rozmowie z jagiellonia.pl.

W ostatnich spotkaniach sztab szkoleniowy Jagiellonii nie mógł skorzystać z kilku zawodników. – Mamy swoje problemy, ale nie chcę o nich głośno opowiadać. Musimy sobie z nimi sami poradzić. Oczywiście, w każdym z ostatnich trzech spotkań coś nie zadziałało, kogoś zabrakło, ale z drugiej strony absencja jednego zawsze będzie szansą dla drugiego. Tak na to patrzymy. Nie da się ukryć, że jako drużyna mamy trudny moment, ale musimy sobie z tym poradzić. Trzeba jeszcze ciężej pracować, aby na mecz z Wisłą wyjść maksymalnie skoncentrowanym i powalczyć o trzy punkty – zaznacza szkoleniowiec.

Jak drużyna radzi sobie, aby uniknąć zakażenia wirusem COVID-19? – W tym tygodniu w zasadzie nikt nie wchodził do szatni. Zawodnicy przyjeżdżali do ośrodka już przebrani, wychodzili na zajęcia i zaraz po nich wracali do domów. Chcemy zminimalizować ryzyko – podkreśla trener.

Czy ostatnie niepowodzenia wpłynęły na zespół? – Podczas rozmów na boisku wiele razy podkreślałem, że w kolejnym meczu musimy zagrać lepiej i stać nas na to. Mówimy o przegranym meczu. Naszą porażką byłoby, gdybyśmy zwiesili głowy. Prawdziwy zespół potrafi odbudować się w trudnym momencie, kiedy jest w stanie pokazać charakter – zakończył Bogdan Zając.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00