AktualnościPowrót w styczniu i 100 dni, czyli w prasie o Jadze

Powrót w styczniu i 100 dni, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowej prasie mamy kolejne dywagacje na temat startu rundy wiosennej. Coraz więcej jest argumentów za powrotem już w styczniu. Ponadto jest analiza pierwszych 100 dni Bogdana Zająca na ławce Jagiellonii.

Przegląd Sportowy
Start ligi w styczniu? – Start ekstraklasowych rozgrywek może nastąpić wcześniej, ale już na pewno nie 15 stycznia, bo aż na takie przyspieszenie kluby się nie godzą. W tej chwili pod uwagę brane są już tylko dwa nowe terminy – 22 i 29 stycznia. Jeżeli nie będzie porozumienia, drużyny wrócą na boiska zgodnie z obecnie obowiązującym harmonogramem, czyli 5 lutego. (…) Kluby swoje stanowisko mają przedstawić do poniedziałku 23 listopada, także w przyszłym tygodniu powinna zapaść ostateczna decyzja. Nie można z nią zwlekać, bo wcześniejszy start ligi znacząco wpływa na plan przygotowań i na decyzję o ewentualnej rezygnacji z wylotu na zagraniczne zgrupowania. Z naszych informacji wynika, że najwięcej zwolenników może mieć start ligi w ostatni weekend stycznia, czyli tydzień wcześniej od obecnego planu, w połączeniu ze zgoda na rozegranie w razie potrzeby jednej lub dwóch wiosennych kolejek w środku tygodnia.

Kurier Poranny
100 dni Zająca. – Jagiellonia Bogdana Zająca w lidze odniosła trzy zwycięstwa, zanotowała dwa remisy i cztery porażki. Natomiast z Pucharem Polski pożegnała się już w pierwszej rundzie po przegranej z Górnikiem Zabrze już w pierwszej rundzie. Ósme miejsce w tabeli jest najgorszym wynikiem na obecnym etapie sezonu od 12 lat. Bilans nie jest imponujący, ale na pocieszenie pozostają wygrane z Legią Warszawa i Lechem Poznań. (…) Ivan Runje, który jak wiadomo nie gryzie się w język, w przerwie meczu z Pogonią Szczecin przyznał, że drużyna gra katastrofę. Zareagował na to trener Zając pozbawiając go roli wicekapitana. W meczu z Cracovią pod nieobecność Tarasa Romanczuka z opaską wyszedł Martin Pospisil. Na plus trenerowi Zającowi trzeba zaliczyć odbudowanie Jesusa Imaza. Hiszpan, który całą wiosnę nie był w stanie trafić do bramki rywali odzyskał skuteczność. W tym sezonie Imaz zdobył cztery gole.

Juniorzy górą. – Białostoczanie pokonali 3:0 u siebie drużynę Gwarka Zabrze, a duży wpływ na przebieg spotkania miało pierwsze pięć minut. Już właśnie po tym czasie gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch golach Radosława Zyśka. Po takim początku Jagiellonia spokojnie mogła czekać jak zareagują rywale. A ci nie mieli zbytnio argumentów, aby odwrócić losy meczu. Skończyło się 3:0. Trzy punkty pozwoliły juniorom Jagi awansować na bezpieczną 12. pozycję w tabeli.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00