AktualnościZając: Wiemy, co nas czeka

Zając: Wiemy, co nas czeka

– Zdajemy sobie sprawę, w jakiej sytuacji znajduje się Stal Mielec. Gdy przyszedł nowy trener, wydaje się, że zespół mentalnie się odbudował i od razu są tego efekty w postaci punktów. Wiemy, co nas czeka – mówił trener Bogdan Zając na konferencji prasowej, poprzedzającej sobotnią, wyjazdową potyczkę ze Stalą Mielec w ramach 11. kolejki PKO Ekstraklasy.

Czy w wyjściowej jedenastce na najbliższy mecz przewidywane są roszady? A może lepiej wyznawać zasadę, że zwycięskiego składu się nie zmienia? – Różne są teorie, a życie pokazuje swoje historie. Później po meczu możemy doprawić swoje ideologie. My żyjemy z dnia na dzień. Mamy wizję swojego składu. Trzeba reagować z dnia na dzień, bo z każdym dniem są nowe sytuacje – informuje szkoleniowiec.

Czy w starciu ze Stalą to Jagiellonia będzie faworytem? – Gdy gra się z zespołem z dołu tabeli, wydaje się, że to jest łatwy mecz. My wiemy, w jakiej sytuacji znajduje się Stal Mielec. Gdy przyszedł nowy trener, wydaje się, że zespół mentalnie się odbudował i od razu są tego efekty w postaci punktów. Będzie to spotkanie, w którym będzie toczyła się wojna o piłkę i kto ją dłużej utrzyma, ten stworzy swoje szanse. Ten mecz będzie na pewno szarpany i musimy być na to przygotowani. Wiemy, co nas czeka. Przed nami dużo walki i musimy być na to przygotowani – podkreśla nasz trener.

Czy w najbliższym meczu możemy już ujrzeć na boisku naszego kapitana, Tarasa Romanczuka? – U Tarasa jest wynik ujemny, mamy już potwierdzenie. Jest po testach medycznych, więc nie ma przeciwskazań by z nami trenował. Natomiast jeśli chodzi o grę, czas pokaże czy pojawi się na boisku w Mielcu, zostało jeszcze wiele godzin – informuje Bogdan Zając.

Czy Jagiellonia znalazła już receptę na unikanie wpadek, które przytrafiły się w ostatnich trzech potyczkach wyjazdowych? Co zrobić, by zaradzić kolejnej stracie punktów w delegacji? – Nie nazywałbym tego wpadkami. Te mecze miały swoją historię i walczyliśmy w nich o zwycięstwo. Rezultaty nie były zadowalające, ale każdy mecz to nowe wnioski. Wiemy, że każdy z nich inaczej się układał. Popełnialiśmy jednak błędy, które decydowały o końcowym rezultacie. Przed nami kolejne spotkanie i chcemy do niego jak najlepiej się przygotować. Musimy odpowiednio reagować na to, co dzieje się na boisku – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00