AktualnościPiękny gol nie wystarczył, czyli w prasie o Jadze

Piękny gol nie wystarczył, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasa komentuje mecz ze Stalą Mielec. Wszyscy zgodnie podkreślają słabą postawę „Żółto-Czerwonych” w drugiej połowie, która zadecydowała o przegranej białostoczan.

Porażka Jagi w Mielcu. – Trener Jagiellonii Bogdan Zając ma ostatnio poważne problemy z zestawieniem formacji obronnej. Pandemia koronawirusa i kontuzje wykluczyły Ivana Runje, który do Mielca pojechał już jednak jako rezerwowy i Pawła Olszewskiego, a Bogdan Tiru musiał pauzować za kartki. Mało tego, w Mielcu zabrakło też Błażeja Augustyna. (…) Eksperymentalna linia pomyliła się już w 4. minucie i to w stylu, nadającym się do cyklu ” futbolowe jaja”. Po rzucie rożnym piłkę we własne pole bramkowe odbił Tomas Prikryl, a tam bramkarz Damian Węglarz, a także Szymon Pankiewicz i Bodvarsson stali jak słupy soli i przyglądali się, jak do piłki wyskakuje Marcin Flis i głową umieszcza ją w siatce. (…) Kompromitacja przy straconym golu pobudziła Jagiellończyków, którzy odpowiedzieli w kapitalnym stylu. Z rzutu rożnego przed linię pola karnego futbolówkę wycofał Bartłomiej Wdowik, a Mystkowski popisał się kapitalnym uderzeniem, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. (…) Druga połowa w wydaniu Jagiellonii to jeden wielki blamaż. Goście zaprezentowali się beznadziejnie: grali wolno, niedokładnie i nie oddali żadnego celnego strzału. Gracze beniaminka na początku schowali się za podwójną gardę, ale szybko zorientowali się, że wstydem byłoby nie skarcić tak fatalnie grającego rywala. Głową gola na 2:1 strzelił najniższy na boisku Grzegorz Tomasiewicz, a tuż przed końcem białostoczan dobił Łukasz Zjawiński.

Oceny po przegranej. – Jagiellonia Białystok nie potrafiła pokonać ostatnią drużynę w tabeli ekstraklasy Stal Mielec. Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w ekstraklasie 27 lat temu i wówczas Stal wygrała 5:0. Teraz też było źle. Porażka 1:3 nie wystawia dobrej oceny całej drużynie z Białegostoku. (…) BARTŁOMIEJ WDOWIK – nota 5 Na tle słabej gry zespołu zagrał bardzo przyzwoicie. Odważny, przejawiający inicjatywę. 71 procent udanych dryblingów. (…) TARAS ROMANCZUK – nota 3 Wszedł w II połowie spotkania, jeszcze nie w pełni sił na 90 minut.

Jaga pokonana w Mielcu. – Stal Mielec pokonała Jagiellonię Białystok 3:1 i opuściła ostatnie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Gole dla zwycięzców strzelali Marcin Flis, Grzegorz Tomasiewicz oraz Łukasz Zjawiński, natomiast piękną bramkę dla przegranych zdobył Przemysław Mystkowski. (…) Do przerwy rezultat nie uległ zmianie i niestety prawdopodobnie zawodnicy najlepsze, co mieli w zanadrzu, pokazali w pierwszej części rywalizacji, ponieważ po przerwie tempo spotkania spadło. Długo działo się niewiele, jakby piłkarze limit strzałów wyczerpali w pierwszej połowie i już swoje w sobotę zrobili. Aż w 66. minucie z marazmu wyłamał się Grzegorz Tomasiewicz. Mierzący 167 centymetrów pomocnik PGE Stali zdobył bramkę po uderzeniu głową, korzystając z dośrodkowania Kamila Kościelnego. W tej sytuacji znów nie popisał się 19-letni Pankiewicz, który nie upilnował Tomasiewicza. (…) Gospodarze prowadzili po golu Marcina Flisa, ale ich radość była bardzo krótka, bo już po dwóch minutach goście wyrównali. I zrobili to w najpiękniejszy możliwy sposób. Po rzucie rożnym podanie otrzymał Przemysław Mystkowski, który uderzył lewą nogą zza pola karnego. Wyszło idealnie, bo bramkarz Rafał Strączek nie miał szans na skuteczną interwencję. (…) W drugiej połowie Stal zapewniła sobie zwycięstwo. Drugą bramkę zdobył… głową Grzegorz Tomasiewicz, jeden z najniższych zawodników na boisku. To jego premierowe trafienie w lidze.

Super Express
Piękny gol nie wystarczył. – Jeszcze niedawno Stal zawodziła w lidze. Beniaminek notował serię czterech przegranych z rzędu. Ale przyszedł trener Leszek Ojrzyński i zespół wychodzi z kryzysu. W poprzedniej kolejce był wyjazdowy remis z Zagłębiem Lubin (2:2), a teraz pierwsza wygrana pod wodzą nowego szkoleniowca. Stal pokonała u siebie 3:1 Jagiellonię w 11. kolejce Ekstraklasy. Ozdobą spotkania był kapitalny gol zza pola karnego dla ekipy z Podlasia. (…) W drugiej połowie Stal zapewniła sobie zwycięstwo. Drugą bramkę zdobył… głową Grzegorz Tomasiewicz, jeden z najniższych zawodników na boisku. To jego premierowe trafienie w lidze.