AktualnościDrugi hat-trick Puljicia, Hiszpanie dogonili Litwinów

Drugi hat-trick Puljicia, Hiszpanie dogonili Litwinów

W sobotnie popołudnie Jagiellonia pokonała Wartę Poznań 4:3. Duża w tym zasługa Jakova Puljicia, który zdobył trzy bramki. Tym samym Chorwat zapisał się w historii Jagi jako pierwszy zawodnik, który zaliczył dwa hat-tricki na poziomie Ekstraklasy.

W spotkaniu przeciwko beniaminkowi Puljić trafiał w minutach 19., 59. i 90. Dzięki tym bramkom Chorwat wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców w PKO BP Ekstraklasie i obecnie ustępuje jedynie Tomasowi Pekhartowi z warszawskiej Legii.

Puljić stał się pierwszym zawodnikiem Jagiellonii, który strzelił dwa hat-tricki na najwyższym poziomie ligowym w Polsce. Przypomnijmy, że po raz pierwszy Chorwat tej sztuki dokonał dwa tygodnie temu w meczu z Wisłą Płock. Jednocześnie Jakov Puljić jest pierwszym napastnikiem w PKO Ekstraklasie, który ustrzelił dwa hat-tricki na przestrzeni miesiąca od 2016 roku!

W meczu przeciwko Warcie gola strzelił także Jesus Imaz. Było to 49. trafienie zawodnika z Półwyspu Iberyjskiego dla Jagiellonii w meczach Ekstraklasy. Dzięki temu trafieniu Hiszpanie dogonili Litwinów w klasyfikacji najskuteczniejszych „stranieri” w barwach Jagi na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Gole zawodników zagranicznych dla Jagiellonii w PKO Ekstraklasie:

49 Litwa (Novikovas 21/ Cernych 18/ Skerla 6/ Kijanskas/ Kviliunas 2/ Kijanskas 2)
49 Hiszpania (Imaz 27/ Quintana 20/ Camara 2)
22 Chorwacja (13 Puljić/ 9 Runje)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00