AktualnościPorównania do legendy, czyli w prasie o Jadze

Porównania do legendy, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowej prasie w kontekście Jagiellonii warto zwrócić uwagę na wywiad z Jackiem Bayerem. Członek Galerii Sław mówi o Jakovie Puljiciu.

Kurier Poranny
Jakov Puljić jak Jacek Bayer? – Czy Jakov Puljić przypomina stylem gry mnie sprzed lat? Z pewnością to też typ egzekutora, który żyje z gry i podań kolegów, kończąc akcje zespołu – mówi o chorwackim napastniku Jacek Bayer, jeden z najlepszych w historii snajperów Jagiellonii Białystok. (…) – Wielki szacunek za to. Ktoś powie, że tego gole były bardzo łatwe, strzelane praktycznie do pustej bramki, ale trzeba się znaleźć we właściwym miejscu, odpowiednio nabiec na piłkę, wyprzedzić obrońców, a to wcale nie jest takie proste – mówi Jacek Bayer, który sam w latach 80. minionego wieku wielokrotnie przykładał nogę lub głowę do precyzyjnych podań kolegów. – Ja miałem na skrzydłach Jarka Michalewicza i Darka Bayera. Wiedziałem, w które miejsce zagrają piłkę i starałem się tam być. Teraz jest podobnie, Chorwat dostaje znakomite podania od pomocników i chwała mu, że umie je wykorzystać – dodaje.

Jaga zwycięska w CLJ. – W ostatnim tegorocznym występie w Centralnej Lidze Juniorów U-18 zespół Jagiellonii Białystok wygrał u siebie z Lechem Poznań 1:0. Złotego gola strzelił kwadrans przed końcem Aleks Włodarczyk. Żółto-Czerwoni mają co prawda dwa zaległe spotkania (z Arką Gdynia i Śląskiem Wrocław), które odbędą się w przyszłym roku, ale od początku spotkania z Lechem robili wszystko, by zimy nie spędzić w strefie spadkowej. W pierwszej połowie bohaterem gości był bramkarz Karol Drażdżewski, który wygrał dwa pojedynki z Radosławem Zyśkiem i obronił uderzenie głową Huberta Karpińskiego. Do tego w w poprzeczkę bramki Kolejorza trafił Patryk Kapica.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00