AktualnościPrikryl: Musimy ustabilizować formę

Prikryl: Musimy ustabilizować formę

– Raków jest bardzo trudnym przeciwnikiem i pojedziemy do rywala z szacunkiem. Wiemy jednak, że my też mamy w zespole dużo jakości i chcemy to na boisku pokazać – mówił Tomas Prikryl na konferencji przed niedzielnym meczem z Rakowem Częstochowa w ramach 13. kolejki PKO Ekstraklasy.

Dlaczego ostatnio Jagiellonia traci dużo goli? – Sytuacja jest, jaka jest. W ostatnim miesiącu i tygodniach było dużo zmian, nie tylko w linii obrony. Były kontuzje i inne problemy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tracimy sporo bramek. Dużo pracujemy nad poprawą gry obronnej na treningach, analizujemy te sytuacje na wideo. Myślę, że teraz w końcu pokażemy, że potrafimy grać na zero z tyłu.

W czym tkwi siła Rakowa Czestochowa? – Raków długi czas gra w niezmienionym składzie. Po awansie do ekstraklasy ich jakość jest zauważalna. Mają dobrze dopracowany system gry. Potrafią grać w linii obrony trójką defensorów, mają dobrych piłkarzy. Już długo grają razem i teraz to procentuje.

– W naszym przypadku już wiele było takich sytuacji, że po dobrych meczach przychodziły słabsze. Nasza gra to sinusoida. Musimy ustabilizować dobrą formę. Są różne fazy gry, dużo o tym rozmawiamy. Musimy zagrać kilka meczów z rzędu na wysokim poziomie – podkreślił Tomek.

– Raków jest bardzo trudnym przeciwnikiem i pojedziemy do rywala z szacunkiem. Wiemy jednak, że my też mamy w zespole dużo jakości i chcemy to na boisku pokazać. Pojedziemy do Bełchatowa wykorzystać nadarzające się sytuacje i chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00