AktualnościCLJ U-18: Zakończą rok we Wrocławiu

CLJ U-18: Zakończą rok we Wrocławiu

W najbliższą sobotę (12.12) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają zaległy mecz w ramach 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Będzie to ostatni występ podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstki w tym roku.

Jagiellończycy pokonali w ostatnim tegorocznym meczu w roli gospodarza przy Elewatorskiej Lecha Poznań 1:0 po golu Aleksa Włodarczyka. Była to wygrana bardzo cenna, bo pozwoliła białostockiej ekipie wydostać się ze strefy spadkowej. Obecnie Żółto-Czerwoni zajmują pierwszą z bezpiecznych pozycji w lidze – a więc 12. Przypomnijmy, że podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstki mają jeszcze dwa zaległe spotkania do rozegrania, jedno z nich właśnie w najbliższą sobotę we Wrocławiu.

Jagiellończyków czeka trudne zadanie, bo Śląsk to jedna z najlepszych drużyn Centralnej Ligi Juniorów U-18 bieżącego sezonu. Wrocławianie zajmują obecnie czwartą pozycję w tabeli, tracąc tylko dwa punkty do prowadzącej Wisły Kraków. W przypadku ewentualnej wygranej, czego oczywiście rywalom nie życzymy, to właśnie oni przezimują w fotelu lidera. Co ciekawe, w tej kampanii Śląsk jednak znacznie lepiej radzi sobie w meczach wyjazdowych (sześć wygranych, jedna porażka), a u siebie wygrał cztery razy, poniósł trzy porażki, trzykrotnie mecze kończyły się remisami. Nie możemy zatem w tym przypadku mówić o budowaniu twierdzy przez gospodarzy. Podsumowując, wrocławianie zgromadzili jak dotąd 32 punkty w lidze i aż o 14 wyprzedzają Żółto-Czerwonych. Pamiętajmy jednak, że Jagiellończycy mają o dwa spotkania rozegrane mniej.

– Drużyna ciężko pracuje, ale nasz aktualny dorobek i wyniki są spowodowane sytuacją epidemiczną w całym kraju. W rundzie jesiennej na cztery miesiące treningów, mieliśmy ponad miesięczną przerwę w zajęciach. To odbija się na przygotowaniu fizycznym i grze. Musimy wziąć to pod uwagę. Wierzę, że dwa ostatnie zwycięstwa podziałają pozytywnie na nasz zespół – mówił po ostatnim zwycięstwie z Lechem trener Zalewski i niech to będzie pozytywna wróżba przed sobotnim bojem we Wrocławiu.

Początek ostatniego w tym roku starcia białostoczan w Centralnej Lidze Juniorów U-18 w sobotę (12.12) o godz. 12:30. Trzymamy kciuki za udany występ naszych chłopców.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00