AktualnościWdowik: Musimy poprawić grę w obronie

Wdowik: Musimy poprawić grę w obronie

– Tracimy dużo goli i nad poprawą gry obronnej musimy pracować, bo to nam nie wystawia najlepszego świadectwa – mówił Bartłomiej Wdowik, boczny obrońca Jagiellonii po wyjazdowej porażce z Rakowem 2:3.

– W pierwszej połowie zderzyłem się głową z rywalem, co odczułem, podnadto miałem też na koncie żółtą kartkę. To zadecydowało o tym, że trener dokonał zmiany. Za późno zaatakowaliśmy przeciwnika. W drugiej połowie graliśmy cierpliwie. Strzeliliśmy gola, po czym chcieliśmy pójść za ciosem, wówczas dobrze to wyglądało, ale czegoś nam brakuje. Musimy nad tym pracować i w ostatnim tegorocznym spotkaniu chcemy dobrze się zaprezentować.

Raków od początku agresywną grą uniemożliwiał Jagiellonii przedostawanie się w pobliże swojej bramki. – Chcieliśmy odpowiedzieć Rakowowi tym samym, czyli walką, ale nie zbieraliśmy drugich piłek i to było kluczowe. Musimy dokładnie przeanalizować to, co było złe.

Jaga przegrała piąty z rzędu mecz wyjazdowy. – Tracimy dużo goli i nad poprawą gry obronnej musimy pracować, bo to nam nie wystawia najlepszego świadectwa. O ile w ataku jest całkiem nieźle, bo strzelamy gole, tak już na treningach musimy popracować nad tym, żeby nie tracić bramek. W przyszłym roku musimy poprawić grę na wyjazdach – podsumował Wdowik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00