AktualnościMakuszewski: Górnik jest dobrze zorganizowany

Makuszewski: Górnik jest dobrze zorganizowany

– Do momentu przyjazdu do Białegostoku Warta Poznań też traciła mało goli, ale my potrafiliśmy tę szczelną defensywę rozmontować i wierzę, że w starciu z Górnikiem będzie podobnie – mówił Maciej Makuszewski, skrzydłowy Jagiellonii przed niedzielnym starciem z Górnikiem Zabrze w ramach 14. kolejki PKO Ekstraklasy.

Co nasz zawodnik sądzi na temat najbliższego rywala? – Jak trener opisał, Górnik to bardzo dobra drużyna. Graliśmy z nimi na początku sezonu w Pucharze Polski i pokazali, że są bardzo dobrze zorganizowani. Mają swój sposób na grę i to im przynosi bardzo dobre wyniki. Przed nami trudne spotkanie, bo Górnik na wyjazdach gra bardzo solidnie z tyłu i czeka na swoje szanse. Do momentu przyjazdu do Białegostoku Warta Poznań też traciła jednak mało goli, ale my potrafiliśmy tę szczelną defensywę rozmontować i wierzę, że w starciu z Górnikiem będzie podobnie.

Jak po dłuższej przerwie od gier czuje się obecnie Maciek? – Od czasu powrotu staram się wejść na odpowiedni poziom fizyczny. Wiadomo, że potrzeba do tego trochę czasu. Trener zadecyuje, a ja zgłaszam swoją gotowość, by zagrać w większym wymiarze czasowym.

Czy sposobem na pokonanie Górnika będzie dobra postawa zawodników ofensywnych? Czy znów przy Słonecznej zobaczymy dużo goli? – Chciałbym, żebyśmy wygrali, a jeżeli ma być wymiana ciosów, to tylko na naszą korzyść. Liczę jednak, że zagramy lepiej w obronie, wykonamy swoją pracę jak należy, a na koniec zdobędziemy o jedną bramkę więcej od rywala. Jesus i Jakov są w naprawdę dobrej formie i wierzę, że podtrzymają ją. Ja z kolei będą starał się ich w tym wspomagać – zakończył „Maki”.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00