Brak kategoriiBoże Narodzenie według Jakova Puljicia

Boże Narodzenie według Jakova Puljicia

Z okazji świąt Bożego Narodzenia porozmawialiśmy z naszymi zawodnikami o tym niezwykłym okresie. Jednym z naszych rozmówców był chorwacki napastnik Jagiellonii Białystok, Jakov Puljić.

– Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, kiedy słyszysz o świętach?

Jakov Puljić, napastnik Jagiellonii. – Nie będę chyba oryginalny, kiedy odpowiem, że rodzina. W obecnej sytuacji jest zupełnie inaczej niż zawsze. Sytuacja na całym jest podobna, nie jest lekko. Niemniej musimy zachowywać dobry nastrój i pamiętać o radosnym charakterze tych świąt. Trzeba ten czas spędzić w gronie rodzinnym, w spokoju radując się taką możliwością. Musimy oczywiście pamiętać o środkach ostrożności.

– Jak spędzało się święta w Twoim rodzinnym domu w Chorwacji kiedy byłeś małym chłopcem?

– Podobnie jak wszędzie. Mamy oczywiście choinkę, każdy z rodziny przychodzi lub przyjeżdża do domu. Wymieniamy się prezentami, uczestniczymy w mszy w kościele. Cieszymy się swoim towarzystwem, wspólnie wspomniając i rozmawiając.

– Które spośród świątecznych tradycji lubisz najbardziej?

– Lubię chodzić do kościoła. Bardzo lubię także spędzanie czasu z rodziną oraz moją narzeczoną. Wspólnie siedzimy przy świątecznym stole, wspólnie gotujemy i razem chodzimy na różnego rodzaju wydarzenia, które w tym czasie odbywają się w moim mieście. Wydaje mi się, że podobnie jest w innych krajach.

– Święta to tradycje, również te związane z jedzeniem. Czy w Chorwacji jest podobna tradycja? Może masz jakąś swoją ulubioną świąteczną potrawę?

– Tak naprawdę to nie wiem jak jest tutaj. Ze względu na obecną sytuację nie mogę wszystkiego zobaczyć, a jestem w Białymstoku niecały rok. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł zobaczyć jak to jest spędzić święta w Polsce. W Chorwacji mamy wiele mięs i łakoci, które przygotowujemy w domu. Są bardzo smaczne. Co do ulubionej potrawy, to bardzo smaczne jest mięso przygotowywane przez moją mamę. Nie jest to może nic wyjątkowego ani wymyślnego, ale moim zdaniem jest przepyszne.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00