AktualnościBoże Narodzenie według Jesusa Imaza

Boże Narodzenie według Jesusa Imaza

Z okazji świąt Bożego Narodzenia porozmawialiśmy z naszymi zawodnikami o tym niezwykłym okresie. Jednym z naszych rozmówców był hiszpański pomocnik Jagiellonii Białystok, Jesus Imaz.

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, kiedy słyszysz o świętach?

Jesus Imaz, pomocnik Jagiellonii. – Rodzina. To jest czas na spotkanie z najbliższymi w rodzinnym domu, spędzenie z nimi trochę czasu. Zawsze bardzo się z tego powodu cieszymy.

Jaki prezent, spośród tych, które dostałeś w Boże Narodzenie, najbardziej zapadł Ci w pamięć?

Piłka. Każda piłka, którą kiedykolwiek dostałem. Uwielbiam piłkę nożną, wszyscy o tym wiedzą. Nie trudno zatem zgadnąć, że pierwszym prezentem, o którym myślą i chcą mi go podarować, jest piłka.

Jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w regionie Hiszpanii, z którego pochodzisz?

Jest bardzo ładnie. Władze miasta świątecznymi lampkami dekorują ulice i skwery. Mieszkańcy tłumnie gromadzą się, żeby obejrzeć to wyjątkowe oświetlenie w gronie rodzinnym. W obecnych czasach będzie to wyglądało nieco inaczej, ale musimy to zrobić, oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.

Rozmawialiśmy o świętach w regionie, a jak w latach ubiegłych wyglądała gwiazdka w Twoim domu?

Mniej więcej podobnie. Zjeżdżaliśmy się do rodzinnego domu, ja, mój brat i moja siostra, i wspólnie przygotowywaliśmy jedzenie. Naprawdę dużo jedzenia. Następnie obdarowywaliśmy się wzajemnie podarunkami i po prostu cieszyliśmy się swoją obecnością.

Na koniec pytanie kulinarne. Jaką świąteczną potrawę lubisz najbardziej?

W Hiszpanii mamy wiele przepychnych dań, jak na przykład potrawy z kurczaka czy ryb. Są naprawdę bardzo smaczne, trudno wskazać jedno.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00