AktualnościXavier Dziekoński z pierwszym czystym kontem w ekstraklasie!

Xavier Dziekoński z pierwszym czystym kontem w ekstraklasie!

– Cieszę się, że zagrałem po dłuższej przerwie i z tego, że zachowałem pierwsze czyste konto w ekstraklasie. Ważne też, że cała drużyna po dłuższej przerwie zagrała na zero z tyłu – mówił Xavier Dziekoński, bramkarz Jagiellonii i absolwent naszej akademii, który w niedzielę rozegrał pierwszy mecz w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy.

Jakie rady usłyszał przed meczem od trenera Bogdana Zająca siedemnastoletni golkiper? – Szkoleniowiec apelował o to, żebym był spokojny, skoncentrowany cały czas na piłce i robił swoje. Mając przed sobą takich defensorów jak Ivan Runje czy Bogdan Tiru, można poczuć się pewnie w bramce i tak było w moim przypadku. Dzisiaj nasi stoperzy zagrali jak profesorowie – dodał.

Mecz z Górnikiem był czwartym oficjalnym spotkaniem Dziekońskiego w pierwszym zespole Jagiellonii w tym roku. – Jak byłem pierwszy raz na obozie w Turcji w zimie, nie przypuszczałem, że jeszcze w tym roku rozegram spotkania w pierwszym zespole. Liczyłem, że w miarę upływu lat będę się rozwijał, ale na pewno nie przewidywałem, że już dziś będę miał na koncie cztery mecze w pierwszym zespole – zakończył Xavier.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00