AktualnościOceny i jedenastka obcokrajowców, czyli w prasie o Jadze

Oceny i jedenastka obcokrajowców, czyli w prasie o Jadze

W środowej prasówce przeczytamy o ocenach indywidualnych wystawionych zawodnikom Jagiellonii za występy w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy oraz wyborze jedenastki stulecia obcokrajowców i trenera stulecia.

Kurier Poranny

Jesień była średnio udana dla Jagiellonii. Siódme miejsce w tabeli wskazuje, że drużyna stała się ligowym średniakiem. Owszem zdarzały się dobre spotkania oraz przebłyski dobrej dyspozycji niektórych piłkarzy, ale zdecydowanie było tego za mało. To wszystko uwzględniliśmy oceniając zawodników Jagiellonii za ostatnie miesiące.

Taras Romanczuk – 7. 13 meczów (12 w lidze i 1 w Pucharze Polski), 1 bramka, 1 asysta. Kapitan i filar drużyny. Z powodu choroby opuścił dwa spotkania w ekstraklasie i wtedy było wyraźnie widać ile znaczy dla zespołu

Jesus Imaz – 8. 15 meczów (14 w lidze i 1 w Pucharze Polski), 8 goli, 3 asysty. Najlepszy jesienią zawodnik Jagiellonii i jeden z lepszych w polskiej ekstraklasie.

bialystokonline.pl

Duma Podlasia kontynuuje serię z przedstawianiem „11” stulecia. Znamy już drużynę wybraną przez kibiców, jak też te składające się tylko i wyłącznie z obcokrajowców czy zawodników, którzy podczas gry z „Jotką” na piersi zostawili na murawie kawał serducha, choć wyjątkowe zaangażowanie niekoniecznie niosło za sobą sukcesy sportowe. Mowa tu oczywiście o „11” honorowej.

Teraz przyszedł czas na przedstawienie najlepszego zespołu w historii Jagiellonii zbudowanego z samych wychowanków. Kapituła zdecydowała, że pozycja między słupkami należy się Bartłomiejowi Drągowskiemu, który to w niezwykle młodym wieku szturmem zdobył miejsce w bramce Dumy Podlasia, po czym przeniósł się do Włoch, gdzie jest teraz podstawowym golkiperem Fiorentiny. Trenerem wspomnianej „11” został Ryszard Karalus. Spod ręki tego szkoleniowca wyszło aż dziewięciu zawodników, którzy otrzymali powołania do reprezentacji Polski.

Białostocki klub ogłosił ponadto nazwisko trenera stulecia. To oczywiście Michał Probierz, a więc człowiek, który uratował Jagę przed spadkiem, gdy ta zaczynała sezon z balastem 10 ujemnych punktów. Później 48-latek wywalczył jeszcze z Dumą Podlasia Puchar oraz Superpuchar Polski, a następnie drużyna kierowana przez Probierza sięgnęła po brązowy i srebrny medal za 3. i 2. miejsce w Ekstraklasie.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00