AktualnościStartuje Ekstraklasa Games Open by Guseppe! Rozgrywki dla wszystkich

Startuje Ekstraklasa Games Open by Guseppe! Rozgrywki dla wszystkich

To dopiero początek emocji związanych z najlepszymi rozgrywkami EA Sports FIFA 21 w Polsce. Już od początku stycznia wszyscy miłośnicy wirtualnej piłki nożnej będą mogli rywalizować w Ekstraklasa Games Open by Guseppe, czyli otwartych zmaganiach klubowych, w których łączna pula nagród wynosi 16 tysięcy złotych.

Pierwszym etapem rozgrywek w ramach Ekstraklasa Games Open by Guseppe będzie 16 otwartych turniejów kwalifikacyjnych na obu platformach – po jednym na każdy klub Ekstraklasy. W potyczkach będzie mogła wziąć udział każda zainteresowana osoba posiadająca konsolę PlayStation lub Xbox – gdy nie powiedzie jej się w jednym z turniejów, może się zarejestrować do kolejnego. Ostatecznie wyłonionych zostanie 32 zwycięzców turniejów online (po 16 na jedną platformę), którzy następnie – na początku marca – zagrają na Finałach Ekstraklasa Games Open by Guseppe.

Stawka wspomnianych finałów jest bardzo wysoka. Oprócz puli nagród finansowych ufundowanych przez sponsora tytularnego tego etapu rywalizacji w Ekstraklasa Games, markę pizzy Guseppe Dr. Oetkera, triumfatorzy na obu platformach uzyskają też awans na Finały Sezonu Ekstraklasa Games, na których zmierzą się z najlepszymi zawodnikami z rywalizacji profesjonalnych graczy w Ekstraklasa Games Pro. Warto zaznaczyć, że czołowe miejsca są premiowane bezpośrednim awansem na Global Series Play-Offs, które są przedsionkiem do Mistrzostw Świata w EA Sports FIFA 21.

Pierwsze turnieje kwalifikacyjne wystartują już niebawem. 5 stycznia odbędą się rozgrywki wyłaniające reprezentanta Jagiellonii Białystok, natomiast na dzień później zaplanowano zmagania mające wskazać zawodnika Wisły Kraków. Pełen harmonogram otwartych turniejów prezentuje się następująco:

 • 5 stycznia – Turniej kwalifikacyjny #1 – Jagiellonia Białystok
 • 6 stycznia – Turniej kwalifikacyjny #2 – Wisła Kraków
 • 12 stycznia – Turniej kwalifikacyjny #3 – Pogoń Szczecin
 • 16 stycznia – Turniej kwalifikacyjny #4 – Legia Warszawa
 • 17 stycznia – Turniej kwalifikacyjny #5 – Piast Gliwice
 • 19 stycznia – Turniej kwalifikacyjny #6 – Śląsk Wrocław
 • 20 stycznia – Turniej kwalifikacyjny #7 – Lechia Gdańsk
 • 26 stycznia – Turniej kwalifikacyjny #8 – Podbeskidzie Bielsko-Biała
 • 2 lutego – Turniej kwalifikacyjny #9 – Lech Poznań
 • 9 lutego – Turniej kwalifikacyjny #10 – Wisła Płock
 • 16 lutego – Turniej kwalifikacyjny #11 i #12 – Raków Częstochowa i Górnik Zabrze
 • 17 lutego – Turniej kwalifikacyjny #13 i #14 – Warta Poznań i Stal Mielec
 • 23 lutego – Turniej kwalifikacyjny #15 i #16 – Zagłębie Lubin i Cracovia

W turniejach kwalifikacyjnych Ekstraklasa Games Open by Guseppe udział może wziąć każdy gracz FIFA 21. Ekstraklasa Games to jedyny tego typu turniej w Polsce otwarty dla wszystkich graczy FIFA 21, w których gracz-amator w ciągu paru miesięcy ma szansę poprzez zwycięstwa w turniejach kwalifikacyjnych skrzyżować pady z najlepszymi graczami FIFA w Polsce i rywalizować z nimi o awans na Mistrzostwa Świata w FIFA 21. Zapisy do rozgrywek dostępne są na oficjalnej stronie Ekstraklasa Games (www.EkstraklasaGames.org).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00