AktualnościSukces Pavelsa i jedenastki stulecia, czyli w prasie o Jadze

Sukces Pavelsa i jedenastki stulecia, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowej prasówce przeczytamy o bramkarzu Jagiellonii, Pavelsie Steinborsie, który został wybrany najlepszym łotewskim piłkarzem 2020 roku przez wiodący na tamtejszym rynku medialnym serwis internetowy. Poza sukcesem naszego golkipera znajdziemy również publikację traktującą o wyborze „jedenastek” stulecia.

Kurier Poranny

35-letni Pavels Steinbors został uznany za najlepszego łotewskiego piłkarza roku 2020 w głosowaniu dziennikarzy przeprowadzonym przez łotewski serwis sportowy sportacentrs.com W głosowaniu dziennikarzy przeprowadzonym przez największy serwis sportowy na Łotwie sportacentrs.com. To już drugie zwycięstwo z rzędu w tym plebiscycie zawodnika Żółto-Czerwonych.

„Również w tym roku Steinbors triumfował i tym razem jego przewaga nad najbliższym Vladislavem Gutkovskim była mniejsza – tylko 26 punktów, ale w ujęciu procentowym ta sama przewaga 16%. Co ciekawe, napastnik zajął lepsze pierwsze miejsce w ankietach (15 na 14), ale jak sugeruje pozycja bramkarza, Steinbors był ogólnie bardziej stabilny, a ogromna liczba drugich miejsc przeważyła w kocowej klasyfikacji na korzyść Pavla” – pisze sportacentrs.com.

sport.interia.pl

W ramach obchodów stulecia istnienia Jagiellonii Białystok, specjalna kapituła wybrała „jedenastki”: honorową, cudzoziemców i wychowanków tego klubu. Punktem kulminacyjnym tego plebiscytu będzie zespół wszech czasów, którego skład ma być ogłoszony tuż przed końcem roku.

Rok obchodów kończy ogłoszenie wyników obrad specjalnej kapituły, złożonej z przedstawicieli klubu, mediów i kibiców, która wybrała „jedenastkę” wszech czasów Jagiellonii. Okazało się jednak, że to samo gremium wybrało również trzy inne „jedenastki”: honorową, złożoną z cudzoziemców oraz z samych wychowanków. Wszystkie mają być ogłoszone do końca roku. Skład honorowy to piłkarze, którzy – jak uzasadnia kapituła – „trwali wiernie przy Jagiellonii w trudnych latach sportowych i organizacyjnych”.

W oparciu o takie kryteria w składzie honorowej „jedenastki” Jagiellonii, złożonej z zawodników, którzy grali w niej przez wiele lat przechodząc różne poziomy rozgrywek, znaleźli się m.in. bramkarz Mirosław Dymek, stoperzy Sławomir Tołkacz i Krzysztof Zalewski, skrzydłowi Mariusz Dzienis i Ryszard Ostrowski czy napastnicy Wojciech Kobeszko i Piotr Sieliwonik. Symbolicznie trenerem tego zespołu – decyzją kapituły – został Grzegorz Szerszenowicz, zmarły niespełna dwa miesiące temu szkoleniowiec, który wprowadzał Jagę do 1. ligi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00