AktualnościCLJ U-15: Plan zimowych przygotowań rocznika 2006

CLJ U-15: Plan zimowych przygotowań rocznika 2006

Chociaż do wznowienia ligowej rywalizacji pozostało jeszcze trochę czasu, nasi chłopcy z rocznika 2006 już niebawem rozpoczną przygotowania do wiosennego grania. Wszystko po to, aby być jak najlepiej przygotowanym do startu rundy rewanżowej.

Podopieczni trenerów Przemysława Papiernika, Marka Wasiluka i Tomasza Bernatowicza do treningów wrócą w najbliższy czwartek, 7 stycznia. Odbędą kilka sesji ćwiczeniowych w Białymstoku, po czym w najbliższą niedzielę, 10 stycznia, udadzą się do położonej w województwie mazowieckim miejscowości Kobyłka. Spędzą tam, dodajmy niezwykle intensywny, tydzień na obozie przygotowawczym.

Okres przygotowawczy to nie tylko wytężona praca na treningach, to także mecze. Sztab rocznika 2006 ma w planach rozegranie kilku gier kontrolnych, spośród których pierwsza odbędzie się w sobotę, 9 stycznia, jeszcze przed wyjazdem na obóz przygotowawczy. Młodzi Jagiellończycy zmierzą się wówczas z Wisłą Płock. Kolejne sparingi odbędą się w późniejszym okresie.

– Mamy zaplanowanych kilka ciekawych gier sparingowych. Warta uwagi i bardzo dla nas wartościowa pod kątem sportowym będzie wyprawa do Krakowa, gdzie zagramy dwumecz z Wisłą Kraków. Dodatkowo wracając zmierzymy się także z Rakowem Częstochowa. Krakowianie jesienią wygrali swoją grupę, częstochowianie z kolei byli w czołówce grupy śląskiej, a to wiele mówi o ich klasie. Poza tym mamy zaplanowane mecze kontrolne z TOP-em 54 Biała Podlaska oraz, w trakcie zgrupowania w Kobyłce, z Polonią Warszawa i Kosą Konstancin. Czeka nas zatem bardzo fajne przetarcie przed powrotem ligowych zmagań – powiedział Przemysław Papiernik, opiekun Jagiellonii Białystok SSA (2006).

Trenera Papiernika zapytaliśmy także o to, jak wyglądać będą przygotowania młodych zawodników Jagi do rundy rewanżowej. – Mamy dwa miesiące na odpowiednie przygotowanie się. Trzeba jednak podkreślić, że obecnie nie jesteśmy na takim etapie, kiedy tego okresu przygotowawczego nie traktujemy tak jak w piłce seniorskiej. Skupiamy się pracy półrocznej. Mamy swoje założenia, cele, mikro i mezocykle treningowe, według których staramy się trenować. Nie ładujemy zatem akumulatorów na ligę. Po prostu trenujemy cały czas, starając się z tygodnia na tydzień podnosić umiejętności naszych zawodników, przede wszystkim techniczno-taktyczne. Liga to niejako podsumowanie naszej pracy. Można się w nich sprawdzić, te rozgrywki są trudne i mocno obsadzone. Dla nas nadchodząca runda będzie ciekawym doświadczeniem jeśli chodzi o konfrontacje z silnymi rywalami oraz zweryfikowanie swoich umiejętności na tle mocnych przeciwników – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00