AktualnościJuniorzy młodsi: Plan przygotowań zimowych

Juniorzy młodsi: Plan przygotowań zimowych

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok, rocznik 2004, już niebawem rozpoczynają swój zimowy okres przygotowawczy do rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-17. Porozmawialiśmy na ten temat z opiekunem Jagiellończyków, trenerem Tomaszem Bernatowiczem.

– Mamy zaplanowany już cały plan przygotowań, łącznie ze sparingami, aż do startu ligi, czyli początku marca. Przygotowania zaczynamy nieco wcześniej niż zazwyczaj. Wynika to z faktu, iż chłopcy przed świętami pojechali wcześniej do domów. Pierwsze treningi odbyliśmy już 4 stycznia, a niedługo wyjeżdżamy na tygodniowy obóz do Ostródy – powiedział szkoleniowiec „Żółto-Czerwonych”.

Jednym z ważniejszych elementów odpowiedniego przygotowania do ligowych zmagań podczas przerwy zimowej są sparingi. Juniorów młodszych Jagi czeka aż osiem gier kontrolnych, spośród których prawie wszystkie z drużynami seniorskimi. – Moim zdaniem to będą bardzo dobre sprawdziany dla chłopców. Uważam, że nie można mieć lepszego przetarcia przed ligą. Piłka seniorska jednak nieco różni się od juniorskiej. Ponadto czerpiemy z wcześniejszych doświadczeń. W przeszłości graliśmy już sparingi z zespołami seniorskimi i uważam, że przyniosły one chłopcom wymierne korzyści – konkludował prowadzący Jagę szkoleniowiec.

– Na obóz jedziemy wszyscy razem. Być może będą roszady między grupami, widać naprawdę fajny rozwój niektórych chłopców. Być może niektórzy chłopcy pójdą wyżej, do zespołu U-18 lub rezerw, tutaj mogą nastąpić pewne zmiany. Jeżeli chodzi o ewentualne wzmocnienia, to mamy na oku kilku chłopców, zobaczymy co się wydarzy. Tak jak wspomniałem, być może już teraz dwóch chłopaków dołączy do zespołu U-18. Dla nich jest to naturalnie korzyść – zakończył trener Bernatowicz.

Plan zimowych sparingów rocznika 2004:

16 stycznia – KS Wasilków

23 stycznia – Sokół Sokółka

30 stycznia – Wisła Płock (juniorzy)

6 lutego – Hetman Tykocin

13 lutego – Tur Bielsk Podlaski

17 lutego – Wissa Szczuczyn

20 lutego – KS Michałowo

27 – Promień Mońki

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00