AktualnościPraca i wyróżnienia, czyli w prasie o Jadze

Praca i wyróżnienia, czyli w prasie o Jadze

Wtorkowa prasówka dostarcza nam kolejne relacje ze zgrupowania Jagiellonii. „Żółto-Czerwoni” mają nad czym pracować. Poza tym Jesus Imaz został wyróżniony przez tygodnik „Piłka Nożna”.

Kurier Poranny
Priorytet? Defensywa – Zespół Jagiellonii bez niespodziewanych przygód dotarł do Turcji i rozpoczął obóz przygotowawczy w miejscowości Belek. – Pracujemy nad wszystkimi aspektami. Sporo czasu poświęcamy pracy defensywnej – mówi trener białostoczan Bogdan Zając. (…) – Skupiamy się również na pracy motorycznej. Obecnie mamy taki okres, kiedy można jeszcze nieco „dołożyć do pieca”. Jest praca, jest duży wysiłek, ale wszystko pod kontrolą. Chcemy z dnia na dzień iść do przodu i jak najlepiej wykorzystać czas spędzony tutaj, w pełni korzystając z warunków. Zapowiadane są opady deszczu, ale jesteśmy na to przygotowani. Liczę, że wszystko będzie dobrze. Mocno trenujemy i przygotowujemy się do kolejnej rundy – zaznacza trener Zając.

Juniorzy rozpoczynają przygotowania. – W pierwszym etapie przygotowań na pewno skupimy się na elementach motorycznych, ale też przez cały czas będziemy szlifować aspekty techniczno-taktyczne. One będą obecne na każdym treningu – informuje w rozmowie z klubowym portalem trener najstarszego rocznika Żółto-Czerwonych Krzysztof Zalewski. (…) Jagiellończycy do zaplanowanego na początek marca startu tegorocznej części sezonu mają w planie rozegranie siedmiu spotkań kontrolnych, z seniorskimi zespołami III i IV ligi. Już w najbliższą sobotę – 16 stycznia, przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku gościć będzie Znicz Biała Piska. Początek sparingowej potyczki z warmińsko-mazurskim trzecioligowcem o godz. 12.

Piłka Nożna
Jesus Imaz najlepszą „10” w lidze. – Jorge Felix – lider letniego rankingu wyjechał, Dani Ramirez, wicelider, deko obniżył loty, Waleria Gwilia – trzeci wówczas, popadł w przeciętność. W tej sytuacji „do gry” znowu wrócił Jesus Imaz, obiektywnie patrząc, jeden z najlepszych piłkarzy w polskiej lidze. Jesienią zdarzałyt mu się przestoje, jak całej Jagiellonii, ale też częściej błyski. Nawet jednak gdyby rozegrał 13 beznadziejnych spotkań, to za to, co zademonstrował przeciw Cracovii miejsce w TOP 55 musiałby mieć. Takie rzeczy na krajowych boiskach się nie zdarzają, a i na świecie rzadko. (…) Ciekawą postacią jest Jakov Puljić. Pozyskany przez Jagiellonię rok temu za pół miliona euro już wiosną/latem zdobył pięć bramek, jesienią był jeszcze skuteczniejszy. Wyróżnik? Dwa hat-tricki w ciągu dwóch tygodni!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00