AktualnościCzas na pierwszy sparing!

Czas na pierwszy sparing!

W czwartek (14.01) piłkarze Jagiellonii Białystok rozegrają pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania w tureckim Belek. Podopieczni Bogdana Zająca zmierzą się z innym zespołem występującym w PKO Ekstraklasie – Zagłębiem Lubin.

Żółto-Czerwoni przebywają nad Bosforem od 10 stycznia. Każdy kolejny dzień przybliża Jagiellończyków do inauguracji noworocznych zmagań ligowych, czyli wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk, który zaplanowano na 30 stycznia. Oprócz codziennych treningów, nasz zespół do spotkań o stawkę mają przygotować gry kontrolne. Pierwszym sprawdzianem białostoczan w Belek będzie czwartkowa (14.01) potyczka z Zagłębiem. Kilka słów na temat rywalizacji i postępów w przygotowaniach powiedział trener Bogdan Zając.

– To spotkanie będzie w pewnym sensie wycinkiem treningu. Do południa mamy akcenty motoryczne, traktujemy to zatem po prostu jako jednostkę treningową. Ustaliliśmy z trenerem rywali, że gramy trzy razy po 30 minut, rotacje w składzie będą. Dozujemy obciążenia, jest duża indywidualizacja pracy. W czwartek rano mamy jeszcze akcenty motoryczne, po południu też będziemy je dozować, każdy będzie miał zaplanowany wymiar czasowy, w którym wystąpi – zapowiada szkoleniowiec. Pełną wypowiedź możecie przeczytać TUTAJ.

Opinię na temat przygotowań mogliśmy też usłyszeć z ust kapitana, Tarasa Romanczuka.

– W takich meczach nazwa przeciwnika nie odgrywa aż takiego znaczenia. Jak już wspomniałem, ważne, że w ogóle zagramy jakieś mecze testowe. Możemy popracować na boisku. W Białymstoku trudno byłoby znaleźć sparingpartnera. Tutaj w Belek mamy wszystko, co jest niezbędne do ciężkiej pracy. Na tym etapie trudy tych pierwszych dni dają o sobie znać. Szczególnie rano, następnego dnia po treningu czuć efekty tej cięższej pracy, intensywniejszych gier oraz biegania. Zdajemy jednak sobie sprawę, że przyjechaliśmy tutaj, aby ciężko pracować – podkreśla Taras. Cała wypowiedź jest TUTAJ.

Co możemy powiedzieć na temat czwartkowego przeciwnika? Zagłębie to zespół dobrze znany Żółto-Czerwonym, bo rywalizowali z nim podczas jesiennej części sezonu PKO Ekstraklasy. We wrześniu przy Słonecznej górą byli „Miedziowi”, którzy pokonali Jagiellonię 1:0 po golu Lorenco Simicia. Po czternastu kolejkach trwającej kampanii podopieczni Martina Seveli zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów, które zgromadzili dzięki sześciu wygranym i czterem remisom. Cztery razy ekipa z Dolnego Śląska schodziła z placu boju pokonana. Jaga w tabeli PKO Ekstraklasy jest tuż za „Miedziowymi”, na 7. miejscu z 20 punktami.

Początek czwartkowej rywalizacji z Zagłębiem Lubin w tureckim Belek zaplanowano na godzinę 14:00 czasu polskiego. Zapraszamy na transmisję telewizyjną z tego spotkania na nasz kanał YouTube – JagaTV. Przebieg wszystkich spotkań kontrolnych będzie można też śledzić na naszych profilach w Social Media – (Facebook, Twitter) w ramach relacji tekstowej.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00