AktualnościImaz: Zwycięstwo jest ważne

Imaz: Zwycięstwo jest ważne

– Mecz z Zagłębiem był dla nas dobrą i pożyteczną jednostką treningową – powiedział ofensywny pomocnik Jagiellonii i strzelec gola w sparingowej potyczce z Zagłębiem Lubin (2:1) Jesus Imaz.

– Zwycięstwo oczywiście jest ważne, ale najbardziej istotne jest odpowiednie przygotowanie do ligi. Mecz z Zagłębiem był dla nas dobrą i pożyteczną jednostką treningową. Nigdy wcześniej nie brałem udziału w tak specyficznym meczu, rozegranym w systemie „trzy razy po 30 minut”. Może było to trochę dziwne, ale dla nas to przede wszystkim kolejny trening, więc nie miało to żadnego znaczenia – przyznaje Imaz.

Czy dla Jesusa klasa rywala podczas gier kontrolnych jest istotna? – Przed sparingami nie skupiam się na rywalach, tylko na realizacji planu nakreślonego dla naszej drużyny. Skupiamy się na treningach, a to, z kim się mierzymy, nie ma w tej chwili dla nas żadnego znaczenia. Musimy wykonywać to, czego oczekuje od nas trener i jak najlepiej prezentować się na boisku – podkreśla.

– Za nami kilka wyczerpujących treningów, ale uważam, że to nam pomoże w zbudowaniu dobrej formy przed wznowieniem rywalizacji w lidze. Musimy być silni i właściwie przygotowani fizycznie, by móc rywalizować w PKO Ekstraklasie – podsumowuje Hiszpan.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00