AktualnościZając: Dyspozycję drużyny ocenimy w lidze

Zając: Dyspozycję drużyny ocenimy w lidze

– Fajnie, że po raz kolejny możemy cieszyć się z wygranej. Na tym polega futbol, aby odnosić zwycięstwa. W tym sparingu drużyna miała wybiegać kilometry, po porannych zajęciach motorycznych – powiedział po meczu z Radnickim Nis trener Jagiellonii, Bogdan Zając.

W niedzielę „Żółto-Czerwoni” odnieśli drugie zwycięstwo podczas zgrupowania w Belek. – Fajnie, że po raz kolejny możemy cieszyć się z wygranej. Na tym polega futbol, aby odnosić zwycięstwa. One również pomagają nam się rozwijać. Nie to jednak było celem nadrzędnym. Przed południem mocno pracowaliśmy nad motoryką i w meczu kontrolnym drużyna miała za zadanie wybiegać odpowiednie kilometry w określonym tempie. W poniedziałek czeka nas kolejny sprawdzian – zapowiada trener Jagi.

Co można powiedzieć o dyspozycji naszego zespołu? – Dyspozycję będziemy oceniać pod koniec stycznia, kiedy rozpoczniemy grę o ligowe punkty. W tej chwili mamy do wykonania dużo ciężkiej pracy. Z każdym kolejnym tygodniem chcemy iść do przodu – podkreśla Bogdan Zając.

Jak sztab szkoleniowy ocenia najmłodszych Jagiellończyków obecnych w Belek. – Żadnemu z nich nie można odmówić ambicji i zaangażowania. Staramy się dozować wysiłek, natomiast nie da się ukryć, że obciążenia w piłce seniorskiej są większe, dlatego wszystko odbywa się krok po kroku. Chłopaki walczą, starają się – zaznacza trener.

Czy po ostatnich sparingach można powiedzieć, że ktoś jest bliżej wyjściowej „jedenastki”? – Runda jesienna pokazała, że musimy być przygotowani na każdą ewentualność, chociaż chciałbym, aby roller coaster z wymuszonymi zmianami dobiegł końca. Niemniej przygotowujemy różne warianty, na różne ewentualności, a takie sparingi dają nam dużo materiału do dalszej analizy – zakończył Bogdan Zając.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00