AktualnościCernych: Taki mecz był nam potrzebny

Cernych: Taki mecz był nam potrzebny

– Za nami ciężki mecz, bo wczoraj rozgrywaliśmy sparing z serbską drużyną, który kosztował nas trochę wysiłku. To wszystko się nałożyło i dzisiaj nie było w nas wystarczająco dużo świeżości – mówi Fedor Cernych, zdobywca jedynej bramki dla Jagiellonii w przegranym 1:2 sparingu z KF Ballkani.

– Z drużyną z Kosowa miałem okazję zmierzyć się po raz pierwszy. Byli agresywni, dynamiczni i dobrze operowali piłką. W ich grze nie było odpuszczania, nie brakowało ostrych starć. Dostaliśmy kilka kopniaków. Mieliśmy oczywiście swoje okazje, których nie wykorzystaliśmy. Po zmianie stron zdobyliśmy bramkę, ale później popełniliśmy błędy i przegraliśmy spotkanie. Taki mecz, z tak agresywnie grającym przeciwnikiem był nam jednak potrzebny. Było to dobre przetarcie przed ligą i starciami z rywalami, którzy grają w podobny sposób.

Fedor zdobył swoją pierwszą, choć nieoficjalną, bramkę po powrocie do Jagi. – Nie ukrywam, że trochę zeszło dziś ze mnie ciśnienie, bo dawno już nie strzeliłem gola w Jagiellonii. Co prawda to tylko mecz towarzyski, ale będę starał się kontynuować dobrą passę, przede wszystkim w meczach ekstraklasy – dodaje.

– Przy odrobinę lepszej skuteczności, szczególnie w pierwszej połowie, uważam, że mecz z Kosowianami mogliśmy wygrać. Rywale zaprezentowali się jednak z dobrej strony – podsumowuje „Fiedzia”.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00